Günün Tarihi:26 Nisan 2019

“Sakarya’da çözülmeyecek sorun kalmayacak”


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen konuk olarak katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, “Siyasi bürokrat STK işbirliği ve istişaresi sonucu Sakarya’da çözülmeyecek hiçbir sorun kalmayacaktır” dedi.

7 bin 500 üye

Sakarya’da 11 bin eğitim çalışanından 9 bin kişinin sendikalı olduğunu dile getiren Mengen, 6 bin üye ile Sakarya’nın en etkili ve tek yetkili sendikası olduklarını vurguladı.  Mengen, olağanüstü kongre ile yönetime geldiklerinde sadece 3 bin 950 üyeye sahipken bu sayıyı önce 5bin sonra 5 bin 500 ve şimdi de 6 bin üye hedeflerini gerçekleştirdikleri ve yeni dönem için hedeflerini 7 bin 500 olarak belirlediklerini ifade etti.  Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesinin 25 yıllık hasretine son vererek bir hayali gerçekleştirdiklerini söyleyen Mengen, sendikamızı kiradan kurtararak 3 katlı bahçeli müstakil bir hizmet binası kazandırdıklarını dile getirdi.

Yardım

Sendikal çalışmalar için yurt içinde farklı şehirler haricinde Ürdün, Kudüs ve Özbekistan’da toplantılara katıldığını ve çok verimli sonuçlar aldıklarını dile getiren Mengen, genel merkez ile çok iyi bir iletişim halinde olduklarını, genel başkan ve genel başkan yardımcılarının 25 yıldır hiç olmadığı kadar Sakarya’yı ziyaret ettiklerini vurguladı.

İşbirliği

Sadece sendikal değil sivil toplum çalışmaları kapsamında insani yardım kampanyaları ile de Arakan, Filipinler Moro ve Suriye’de de bir çok çalışmaya katıldığını ve ümmet coğrafyası için yardım kampanyalarından basın açıklamalarına kadar bir çok eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi.  Sakarya’da yüze yakın sivil toplum kuruluşu ile birlikte hareket ettiklerini ve şehir için her zaman her türlü katkıya hazır olduklarının altını çizen Mengen, “Siyasi bürokrat STK işbirliği ve istişaresi sonucu Sakarya’da çözülmeyecek hiçbir sorun kalmayacaktır” dedi.

 

10 Eylül 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 293 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama