Günün Tarihi:18 Nisan 2019

Yeni döneme yeni projeler


2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı bugün çalacak ders zili ile başlıyor. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yeni eğitim dönemi için yeni projelerin hazır olduğunu söyledi.

Uyum eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığının uyguladığı okula uyum eğitimi kapsamında bugün Sakarya’da 9 bin dolayında anaokulu öğrencisi ilk kez okulla tanışacak. Yine 13 bin ilkokul birinci sınıf öğrencisi, 13 bin 5nci sınıf öğrencisi ve 19 bin lise 1nci sınıf öğrencisi için ders zili çalacak. Toplamda 50 bin dolayında öğrenci bugün derslere başlayarak bir haftalık sürede okullarına alışacaklar.

 

Kaliteli eğitim

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş gazetemize yaptığı açıklamada yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, “Sakarya’nın minikleri bugün ilk kez okulla tanışacak. Onlar gibi bizde çok heyecanlıyız. Yeni eğitim-öğretim yılında tüm eğitim çalışanlarımızla öğrencilerin en iyi şartlarda, en kaliteli eğitim alabilmesi için çaba harcayacağız” dedi.

 

Yeni eğitim projeleri

Müdür Durmuş, “Yeni eğitim yılında öğrenciler, veliler, eğitim yöneticileri ve öğretmenlerimiz için yeni eğitim projeleri uygulanacak. Yeni dönemde çok konuşulacak yeni projeleri hayata geçireceğiz. Biz eğitim sezonunun şimdiden hayırlar getirmesini temenni ediyor, evlatlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Alış veriş telaşı

Bu arada velileri de okul ve kırtasiye alışverişi telaşı sararken, 17 Eylül Pazartesi günü ülke genelinde yeni eğitim ve öğretim yılı başlayacak. Sakarya’da bu yıl 185 bin öğrencinin ders başı yapması bekleniyor.

 

10 Eylül 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 235 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama