Günün Tarihi:18 Nisan 2019

İttifak senaryoları


AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yerel seçimlerde de ittifak için bir araya gelecek olması muhalefet cephesinde de arayışlara neden oldu.

AKP’DE TOPLANTI

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yerel ittifak için baş başa yapacağı görüşme öncesinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yarın veya ertesi gün yapılacak. Bu toplantıda MHP ile yapılacak yerel ittifak ile ilgili de görüşmelerin olacağı belirtiliyor.

 

STRATEJİT İTİTFAK

AK Parti kulislerinde, MHP ile yapılacak yerel seçim ittifakının, son genel seçimlerde olduğu gibi bir ittifak değil, ancak stratejik bir ittifak olabileceğinden söz edilmiyor.

 

CHP VE İYİ PARTİ

AK PARTİ ile MHP arasında başlayan yerel seçim ittifakı ile ilgili görüşmeler CHP ve İYİ parti üst yönetimi de harekete geçirdi. Kulislerde CHP ve İYİ Parti üst yönetiminin yerel ittifak ile ilgili çalışmalar yaptığı konuşuluyor.

 

BÖLGESEL İTTİFAK

CHP kulislerinde İYİ Parti ile olası seçim ittifakının, genel seçimdeki gibi geniş bir ittifak olmayacağı, yapılacak ittifakın bölgesel bir ittifak olarak sınırlı tutulacağı belirtiliyor.

 

12 Eylül 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 958 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama