Günün Tarihi:20 Ocak 2020

‘Ön seçim istiyoruz’


CHP İl Başkanı Erdoğan Isır yerel seçimlerle ilgili takvimin genel merkez tarafından açıklanacağını belirterek, “Örgüt olarak tavrımız net. Aday belirleme aşamasında çok aday olduğu takdirde kesinlikle ön seçim istiyoruz” dedi.

Temaslar yoğunlaştı

30 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde partilerde hareketlilik başladı. Partilerin seçim takvimlerini açıklaması beklenirken, adaylık düşüncesi olan isimler temaslarını yoğunlaştırdı. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır aday adaylığı için ismi geçen kişilerin olduğunu ancak partinin seçim takvimini belirlemesinin ardından resmi açıklamaların olabileceğini dile getirdi.

Takvim belirlenecek

On gün içerisinde Genel Merkez tarafından yerel seçim takviminin açıklanmasını beklediklerini ifade eden Isır, “Grup Başkanvekilimiz de Sakarya’da tüm ilçeleri gezecek bizler de geziyoruz, partilerimizin fikirlerini alacağız” dedi.

Duruma göre hareket

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce yerel seçimlerde çoklu adayların olduğu yerlerde ön seçim olacağını belirttiğini ifade eden Isır, “Adayların durumuna göre hareket edilecek. Milletvekilliği seçimlerinde de 81 ilden herhangi birinde ön seçim yapılırsa biz de Sakarya’da ön seçim isteriz demiştik” dedi.  

Kesinlik ön seçim istiyoruz

Isır, “Çok istememize rağmen örgütümüz baskın seçim olduğu için ön seçimi uygun görmedi. Biz de bu isteğe göre hareket ettik. Ancak 30 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde adayların belirlenmesinde tavrımız net, kesinlikle ön seçim istiyoruz. Tek aday olursa ön seçim yapmanın anlamı yok fakat çok aday olduğunda ön seçim olacak” dedi. 

14 Eylül 2018 , Cuma Bu haber toplam 499 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU