Günün Tarihi:14 Ekim 2019

İlk eğitim günü okul ziyareti


AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve yönetim üyeleri ile eğitim öğretimin ilk gününde okulları ziyaret etti.

978 öğretmenle

Başkan Sofu özellikle bu yıl içerisinde tadilat gören okulları ilk ders gününde ziyaret ederek okul müdürlerinden bilgi aldı.  Başkan Sofu “İlçemizde bin 282'si 1.sınıf olmak üzere toplam 16 bin 150 öğrencimiz ve 196' sı ilçemize bu yıl yeni atanan, toplamda 978 öğretmenimiz 2018/2019 Eğitim Öğretim yılına başlamıştır. Yenilenen okullarımız ve eğitim kadromuzla çocuklarımız hak ettikleri en iyi eğitimi alacaklardır” dedi.

 

İhya ile ilgiliyiz

Başkan Sofu, “Özellikle bu yıl gerekli tadilat ve onarımlar yapılan okullarımızı ziyaret ederek yapılan çalışmaları ve bazı eksiklikleri yerinde tespit edip en hızlı şekilde tamamlamaları için gerekli girişim ve takiplerini yapacağız. Milli Eğitim Bakanımızın dediği gibi ‘Biz inşa ile ilgiliyiz, biz ihya ile ilgiliyiz. Yenilenerek dönüşmek peşindeyiz” dedi.

 

Geleceğimiz için

Başkan Sofu, “Biz, biz değil hepimiz olmalıyız, velisiyle, öğretmeniyle, siyasetçisiyle hepimiz olmalıyız ki eğitim sistemimizin olgunlaşması ve özümüzü eğitebilen özgü bir sistem haline gelmesini sağlamalıyız. Hepimiz geleceğimiz için sorumluluk alıp fedakârlık yapmalıyız. Yeni eğitim- öğretim döneminin hepimize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

 

19 Eylül 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 293 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU