Günün Tarihi:20 Haziran 2019

MHP’de revizyon!


MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, gazetemize yaptığı açıklamada bu ay sonuna kadar teşkilat yapısını gözden geçirerek yerel seçimlere hazır hale geleceklerini söyledi.

Teşkilat yapısı

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde de devam etmesi konusunda netleşen bir durumun olmadığını belirtti. MHP Sakarya Teşkilatı olarak seçim hazırlıklarına başladıklarını da belirten Akar, “İlk etapta kendi teşkilat yapımızı bir elden geçireceğiz. Genel seçimlerin ardından performans anlamındaki eksiklerimizi telafi etme anlamında çalışmalarımızı yapacağız. Bu ay sonuna kadar bu çalışmalarımızı tamamlayacağız ve teşkilatlarımızı seçime hazır hale getireceğiz” dedi.

‘İttifak olmalı’

İlçe başkanlıklarına belediye meclis üyeliği adaylığı için başvuranların olduğunu dile getiren Ahmet Ziya Akar, “ Ancak genel merkez daha aday adaylığı sürecini başlatmadı. Muhtemelen meclisin açılması ile bu süreçler başlayacaktır” dedi. İttifak konusun genel başkanlar düzeyinde ele alınmadığını da hatırlatan Akar, “ Genel Başkanımız Sayın devlet Bahçeli 30 Büyükşehirde ve özellikle HDP’li belediyelerinin olduğu yerlerde ittifak olması gerektiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin işlerlik kazanması için yerel yönetimlerdeki sistemin çakışmaması gerekiyor. Birbirini tamamlayan bir irade ortaya konmalı” dedi.

İstanbul, Ankara ve İzmir

Akar, “ Cumhur ittifakının ittifak hukukuna uygun belediyecilik anlayışının Türkiye’de hakim olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda da ittifak kurulması gereken yerler olabilir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin CHP’nin içinde bulunduğu ittifak yapılarına bırakılmaması gerekiyor. Bu anlamda çalışmalar olacak. Bu genel olarak nasıl tezahür eder 3-4 ille sınırlı kalır mı sorusunun cevabı şu anda net değil” dedi.

İlçe başkanları

Teşkilat olarak Sakarya’da ittifak olamayacakmış gibi çalıştıklarını söyleyen Akar, “ Kendi adaylarımızla yola çıkacakmış gibi hazırlıklarımıza başladık. Olursa da listeler ve planlar ona göre revize edilir” ifadelerini kullandı. İlçe başkanları arasında henüz belediye başkan adaylığı için bildirimde bulunan bir isim olmadığını da belirten Ahmet Ziya Akar, “ Ama olabilir de. Bunun sebebi de ittifak belirsizliğidir. Genel merkezin tavrı netleşirse talepler olabilir. Böyle bir talep gelirse de memnuniyetle karşılarız. İlçe başkanlarımızın hepsi MHP’nin sıkıntılı günlerinde partiye sahip çıkmış insanlardır. Ama son karar genel merkezdir. Aday adayı olacak bütün isimler eşit durumdadır” dedi.

Uyumlu olmalı

Parti dışından aday adaylarının da olabileceğini ifade eden Ahmet Ziya Akar,  “ Böyle başvurular olabilir ama bu isimlerin parti yapımıza uyumlu insanlar olması gerekiyor” dedi.  Akar arıca İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar’a kesinlikle bir adaylık teklifinde bulunmadıklarını belirterek, bugüne kadar hiçbir isme teklif götürmediklerini de ifade etti. Akar, “ Biz bu bekleme sürecini teşkilattaki eksiklerimizi gidermek için kullanacağız. Kendi içimizdeki aksayan yönlerimizi telafi ederek seçime hazırlanacağız” diye konuştu. 

19 Eylül 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 1453 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama