Günün Tarihi:20 Haziran 2019

Ailelere çocuk eğitimi


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hizmetleri Birimi tarafından kurumdan hizmet alan ailelere yönelik düzenlenen Okul Destek Projesi bilgilendirme toplantısında “Madde Bağımlılığından Korunma” ve “Mahremiyet” alanlarında eğitim verildi.

Veliler katıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısı ve eğitim programına müdürlükten sosyal ekonomik destek alan 6. ve 8. sınıf öğrenci velileri katıldı. İl Müdürlüğünde görev yapan Sosyal Çalışmacı Burcu Başak Kosova, Okul Destek Projesi ile ilgili çocukları 6. ve 8. sınıfta öğrenim gören aileleri bilgilendirerek, soruları cevaplandırdı.

Huzurevi ziyareti

Daha sonra Psikolog Gülnur Ayşe Er tarafından ailelere yönelik “Madde Bağımlılığından Korunma” ve “Mahremiyet” alanlarında 2 farklı eğitim verildi. Ayrıca Okul Destek Projesi aracılığıyla İl Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Akyazı Sosyal Hizmet Merkezi tarafından sosyal ekonomik destek ile desteklenen ailelerin çocuklarıyla birlikte Hendek Melek Nişancı Huzurevi ziyaret edildi.

Okul Destek Projesi nedir

-Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, ailelerin sadece ekonomik yetersizlikler sebebiyle çocuklarını kurum bakımına vermesinin önüne geçmek amacıyla yürütülen "Sosyal ve Ekonomik Destek (SED)" uygulamasının kapsamı  "Okul Destek Projesi" ile genişletilmiştir.

-Bu proje kapsamında ailelere farkındalık kazandırılması, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanların sunulması amaçlanmaktadır.

-Bu kapsamda, SED hizmetinden yararlanan çocuklar sadece maddi olarak değil akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle desteklenmekte, ayrıca çocukların bu faaliyetlere katılmasını da  sağlanmaktadır.

-Projeyle çocukların psiko sosyal gelişimlerinin bire bir takibinin yanı sıra eğitim alanında rehberlik ve destek hizmeti de verilmektedir.  Böylelikle çocuklara sosyal fırsat eşitliği sağlanması, okula devam ile okul başarı puanlarının artmasına katkı verilmesi hedeflenmektedir.  

23 Eylül 2018 , Pazar Bu haber toplam 322 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama