Günün Tarihi:26 Haziran 2019

Arifiye PTT’den hizmet


Arifiye PTT şubesi klasik posta hizmetleri, banka kredi kartı tahsilatı, PTT Cell, Bireysel sigorta, cep telefonu tahsilatları, PTT kargo gibi işlemlerinin yanı sıra son günlerde gündemin ana maddesi olan İmar affı, bedelli Askerlik ödemeleri konusunda da hizmet vermeye başladı.

Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırmak amacıyla başlatılan ‘İmar Barışı’ uygulaması kapsamındaki tahsilâtlar PTT işyerlerinde yapılıyor. Bedelli askerlik başvuruları yapılabiliyor. PTT, bedelli askerlik ödemeleri tahsilat işlemlerine başladı. 15 bin lira olarak belirlenen bedelli askerlik tutarı tek seferde tahsil ediliyor. Buna göre ödemeler, Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT iş yerlerinden “e-Tahsilat” uygulaması aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebiliyor.  Tahsilat işlemleri 3 Kasım’da sona erecek. Arifiye PTT şubesinden yapılan diğer hizmetler; Tapu Kadastro Harcı Tahsilatı, Motorlu Taşıtlar Tahsilatı, Trafik Cezaları Tahsilatı ödemeleri yapılabiliyor.

 

25 Eylül 2018 , Salı Bu haber toplam 337 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama