Günün Tarihi:23 Mayıs 2019

‘Hareketli yaşa sağlıklı kal’


Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından ‘Hareketli yaşa sağlıklı kal’ etkinliği düzenlendi.

Yürüyüş ve hareket

Sağlıklı bir yaşam için spor ve yürüyüşün olmazsa olmazlardan biri olduğuna dikkat çekilerek etkinlik İlçe Sağlık Müdürlüğü önünden başlayıp, Kenan Sofuoğlu Parkı’nda son bulan bir yürüyüşle başlatıldı. Yürüyüş öncesi ise etkinliğe katılanlar kısa süreli kültür fizik hareketleri yaptılar. Etkinlikle ilgili diğer aktiviteler yürüyüşün son bulduğu Kenan Sofuoğlu Parkı’nda yapıldı. Buradaki etkinlik Saygı duruşu ve İstiklal marşının söylenmesiyle başladı. Daha sonra konuşmalara geçildi.

 

Hareketsizlik

Düzenlenen etkinlikle ilgili program İlçe Sağlık Personelinden Hemşire Ayşegül Kahraman ve Ebe Aylin Kapan tarafından başarıyla sunuldu. Etkinlikle ilgili olarak kürsüye gelen İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, “Hareketsiz yaşam başta obezite olmak üzere diyabet, hipertansiyon hastalığının tetikleyicisi ve günümüzün en büyük sorunlarından biridir. İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak hareketli yaşamı destekliyoruz. Yaptığımız bu yürüyüşle araç kullanmadan ya da bir ardac a binmeden İlçenin her tarafına rahat bir şekilde gidilebileceğini göstermiş olduk” dedi.

 

Günde 10 bin adım

Müdür Yılmaz, “Gün içinde hareket etmek için bütün imkanları kullanmamız lazım. Günde 10 bin adım sloganını benimsemek sağlıklı yaşama doğru atılan önemli bir adımdır” diyerek herkesi sağlıklı kalabilmek için hareketli yaşama ve özellikle de yürümeye davet etti.

 

Sağlıklı yaşam

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe destek veren İl Halk Sağlığı Başkanı Dr. Ali Güven’de konuşmasında yürümenin ve sporun önemine dikkat çekti. Yaptığı konuşmasında yürüyüşün ve sporun sağlıklı yaşam için elzem olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın, İlçe Sağlık Müdürlüğü önünden başlayıp Kenan Sofuoğlu Parkı’nın önünde son bulan yürüyüşe katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

 

Spor yapmak için

Kürsüye son olarak Kaymakam Yakup Güney geldi. Güney’de konuşmasında sağlıklı yaşam için yürüyüşün ve sporun gerekli olduğunu söyleyerek, “İnsanlarımızın yürüme ve spor alışkanlığı edinmeleri lazım. Akyazı’da yürümek ve spor yapmak için çok güzel ortamlar var bunlardan yararlanmalarını öneririm. Yeni gelmeme rağmen Akyazı’da spor kültürünün hayli ileri boyutlarda olduğu gördüm ve bundan mutlu oldum. Herkesi yürümeye ve spor yapmaya davet ediyorum” dedi.

 

Etkinliğe katılım

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Akyazılı Kickbokçular gösteri yaptı. İlçe Sağlık Müdürlüğünü tarafından düzenlenen ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz ve tüm İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının ev sahipliği yaptığı hareketli yaşa sağlıklı kal etkinliğine Kaymakam Yakup Güney, İl Halk Sağlığı Başkanı Dr. Ali Güven, Belediye Başkanı Hasan Akcan, MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, S.A.B.A.H. Derneği Başkanı Eczacı İlhan Durgut, Yönetim Kurulu Üyesi Emekli Öğretmen Faruk Ak, İlçe Spor Müdürü AdemAltun, Emniyet Müdür Vekili Komiser İsak Göz, kickboksçular ile öğrenciler katıldı.

26 Eylül 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 980 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama