Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

SATSO ‘Nefes’ verecek


Sakarya Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası’nın ardından, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO)’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde üyelerine yönelik Nefes Kredisi verecek.

Beklenen haber

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ‘Nefes Kredisi’ için müracaatların başladığını açıkladı. Daha önce gazetemize konuşan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, kredi vermek için TOBB’a dosya sunduklarını ve gelecek haberi beklediklerini açıklamıştı. SATSO’da beklenen haberi dün açıklayarak ‘Nefes Kredisi’ için müracaatların alındığını duyurdu.

 

Finansman desteği

TOBB çatısı altındaki oda ve borsaların katılımıyla uygulamaya giren Nefes Kredisi vasıtasıyla SATSO üyelerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olunacağını belirten Altuğ, “KOBİ'lerin en büyük sorunlarından birisi finansmana erişim sıkıntısıdır. Odamız, projeye aktardığı kaynak ile üyelerine finansman sağlayacak” dedi.

 

8 bankaya başvuru

Altuğ, Nefes Kredisi kullanmak isteyen firmaların 8 bankaya başvurulabileceğini belirterek “Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım Bankaları kanalıyla kullandırılacak olan kredilerde üyelerimiz odamıza müracaat ederek faaliyet belgesi alacaktır” dedi.  

 

18 ay eşit taksitli

Altuğ, “Belgeyle ilgili bankalardan birisine müracaat edecek olan üyelerimizin başvurusu banka tarafından değerlendirilecek ve olumlu sonuçlanması halinde aylık 1,85 faiz oranı ile 18 ay eşit taksitli krediden yararlanabilecektir. Üst limiti 75 bin TL, olan nefes kredisinde, ilk 6 ay anapara ödemesiz (6 ay sadece faiz ödenecek), sonraki 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplamda 18 ay vadeli olarak krediler geri ödenecek. İnanıyorum ki kurumlar arası güç birliğinin sonucu olan bu kredi ile firmalarımız nefes alacaktır” dedi.

 

26 Eylül 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 521 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama