Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

‘Sahayı boş bırakmayacağız’


AK Parti 70. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu yeniden 17-0 yaparak tüm belediyeleri almak için sahayı boş bırakmayacaklarını söyledi.

Toplantıya katılım

Toplantıya AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatihoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

 

17-0’ı devam ettireceğiz

Toplantıda konuşan İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Yerel seçimlerin arefesindeyiz. 24 Haziran seçimlerinde Türkiye geneline göre başarılı olduğumuzu beraberce görmekteyiz. Seçim sonuçlarımız gösteriyor ki AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımıza karşı Sakarya’nın iradesi ve sevgisi tamdır. Milletvekillerimiz ve Belediye başkanlarımızla zaman zaman bir araya geliyor, belli konularda kararlar veriyoruz. Dün gerçekleştirdiğimiz toplantıda aday gösterilmesek dahi beraber çalışacağımızın sözünü verdik. Sakarya teşkilatı birliğini ve beraberliğini her zaman gösteriyor. İnşallah Sakarya’da 17-0’ı devam ettireceğimize inanıyoruz” dedi.

 

Kazanılmadım gönül

İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “Biz AK Kadınlar önümüze çıkan hiçbir engele takılmadan, yorulmadan çaldığımız her kapıda davamızı anlatıyoruz. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi her imtihan bir imkandır bilinciyle krizleri fırsata çevirmek için çaba gösteriyoruz.  Bu konuda en büyük görev bize düşüyor. AK Kadınlar olarak kazanılmadık gönül çalmadık kapı bırakmayacağız. Biz siyasetin öznesiyiz” dedi.

 

Teşkilatlanma çalışması

İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, “Önceliğimizi teşkilatlanma çalışmalarına ayırdık. Çat kapı ziyaretlerle esnaflarımızla bir araya geldik. Şehre yeni gelen öğrencileri terminalde açtığımız stantla karşılayarak bilgilendirmelerde bulunduk. Faaliyetlerimizde bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ediyor toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Zarar getirmeden

Başkan Zeki Toçoğlu, “Bir dönemin daha beraberce sonuna yaklaşıyoruz. Hamdolsun 17 belediye başkanı olarak başınızı öne eğdirmeden partimize ve misyonumuza zarar getirmeden işlerimizi bugünlere kadar getirdik. Tüm belediye başkanlarına ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir olarak gönlümüz ve vicdanımız rahat bir şekilde bugünlere geldik. 16 ilçemize imkânlarımız dahilinde hizmet götürdük” dedi.

 

150 milyonluk Akçay Barajı

Toçoğlu, “150 milyon liralık yatırımımız olan Akçay Barajını hizmete alacağımız günü heyecanla bekliyor, çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Maltepe Park ve ADAKULE’yi hizmete açtık. Geçtiğimiz hafta sonu Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde ilk resmi yarışlar yapıldı. Gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada spor kanallarında naklen yayınlanan yarışmalarla vadide faaliyetlerin başlangıcını gerçekleştirmiş olduk. 180 bin metrekare üzerine inşa ettiğimiz tesisimizi önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz açılış programıyla inşallah hizmete almış olacağız” dedi.

 

Arifiye yenilendi

Başkan Toçoğlu, “Arifiye ilçemize bölgenin en büyük hal merkezini inşa ediyoruz. Arifiye Park’ı kısa süre içerisinde hizmete alacağız. Arifiye’de ki köprümüzü de çok yakında hizmete alacağız. Arifiye’de 20 metre genişliğinde yeni bir arteri altyapısıyla kaldırımıyla ve ışıklandırmasıyla inşallah Arifiyelilere kazandıracağız. Karasu’nun içmesuyuna 45 milyonluk yatırım yaptık. Atıksu arıtma tesisini devreye alarak atıkların denizle karışmasını önledik. Sahil düzenleme çalışmaları, sıcak asfalt serimleri ve grup yollarını tamamladık. Modern yapısıyla Karasu SGM tamamlandığında ilçemizin sosyal hayatına katkı sunacak” dedi.

 

Sapanca ve Kocaali

Başkan Toçoğlu,  “Sapanca’ya SGM öğrencilerini ağırlıyor. Spor Tesisimiz açılışa hazırlanıyor. Sapanca’da içmesuyu ve arıtma tesisleri konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde Sapanca en sorunsuz ilçelerimizden biri haline geldi.  Kocaali’nin tüm altyapısı Büyükşehir’le yenilendi. Kocaali Park için ihaleye çıkacağız. Kocaali’de gençlerimizin futbol sahası taleplerini de yerine getirdik. Önümüzdeki günlerde kullanıma hazır hale gelecek. Kocaali’de Kadınlar Plajı’nı hizmete sunduk” dedi.  

 

Alt ve üst yapı çalışmaları

Başkan Toçoğlu, “Taraklı’da sokak ve meydan düzenlemeleri, asfalt çalışmaları gerçekleştirdik. Geyve ve Taraklı’da üst mahalleleri için çalışmalarımız var. Şu anda Taraklı’da ki çalışma tamamlanmış durumda. Taraklı’da yaptığımız su yatırımının bedeli yaklaşık 25 milyon. Erenler ve Serdivan’da gerçekleştirdiğimiz içmesuyu çalışmalarıyla yüzde 73 olan su kaybımızı yüzde 5’lik seviyeler çekilmiş durumda. Söğütlü ve Ferizli’de kanalizasyon çalışmalarımız devam ediyor. Karapürçek’i tüm haliyle yeniledik. Üstyapı çalışmalarının ardından ilçemiz daha modern bir görünüme kavuşmuş olacak.”

 

100 bin ton asfalt

Başkan Toçoğlu, “Hendek’te geçtiğimiz sene 100 bin ton asfalt çalışması gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra köprü ve ilçemize yakışır bir park alanını hizmete aldık. Akyazı’nın yol ve su ihtiyacını giderdik. Akyazı SGM ile hemşehrilerimiz kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Kaynarca’nın 48 mahallesine 10 milyon yatırımla tertemiz Sapanca suyunu ulaştırdık. Pamukova’ya Esentepe Park’ı kazandırdık. Pamukova’nın tüm altyapısını 40 milyonluk yatırımla yeniledik. Türkiye’de yüzde 86 oranında arıttığımız sular ile ortalamanın üzerindeyiz. Atıksu arıtmada Türkiye’nin en önde gelen iliyiz” diye konuştu.   

 

Tüm ilçelere SGM

Başkan Tozoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizdeki eksiklikleri gidermeye çalıştık. Karaman Park çalışmalarımız devam ediyor. Tepekum-Kuyudibi arasına kazandıracağımız 4 kilometrelik bir ana arter çalışmalarımızın büyük bir kısmı tamamlandı. Sosyal Gelişim Merkezlerime vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiden memnunuz. Türkiye’de örnek bir proje haline geldi. Kayıt zamanlarında kontenjanlarımız ilk günde doluyor. SGM’lerimizi 16 ilçemize de kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.

 

Yeniden 17-0 yapacağız

Toçoğlu, “Siyaset, sahaya hakim olmak dışarı açılmaktır. En kötü siyaset ise içe kapanmaktır. Siyasette içe kapandığınız anda artık üretmeyen, dedikodunun peşine takılan sıradanlaşan insan olursunuz. İşte bu nedenle biz her zaman üreten tarafta olacağız. Dışarıya açılıp sahayı boş bırakmayacağız. Saflarımızı sıklaştıracağız. Kendi aramızda birlik sağlarsak her şeyi başarırız. Genel başkan yardımcımızın 17-0 yaparız sözünü yerde bırakmayız inşallah. Gündemimiz oyları yükseltmek ve sahaya hakim olmak olmalı. Bize yakışan 2019’da Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği vermektir” dedi.

 

Dövizin ateşi

AK Parti'nin dava bilinci yüksek, dava şuuruyla bezenmiş insanlardan oluştuğunu anlatan Milletvekili Yavuz’da, yaklaşan yerel seçimler öncesi bazı çevrelerin sesini yükseltmeye başladığını aktardı.  Türkiye ekonomisine yönelik spekülatif atakların olduğunu belirten Yavuz, "Dövizin çok şükür ateşi sönmeye başladı. Fırsat bu fırsat, tam böyle olmuşken sözüm ona birileri bir zamanlar bu ümitleri PKK'ya bağlamıştı. Şimdi de bu ekonomik duruma bel bağlıyorlar. Halbuki bu ekonomik saldırı, dışarıdan gelmiştir. Biz yek vücut, topyekun buna karşı koymamız gerekirken sözüm ona birileri de ona bel bağlamış gibi gözüküyor. Benim de gördüğüm bir şey var, bu millet bu işin farkındadır. Yeniden Sakarya'da 17-0 ve Türkiye'de de çok önemli bir başarıyı elde edecek bir sonucu ortaya çıkaracaktır." diye konuştu.

 

Türkiye iyi yoldadır

Türkiye'nin tasarruf tedbirlerine yönelik adımlar attığını dile getiren Yavuz, her şeyin iyiye gittiğini kaydetti.  Ekonomik bütün göstergelerin bundan önceki yıllardan daha iyi durumda olduğuna işaret eden Yavuz, şöyle devam etti: "Dikkatli olmak adına bir takım kararlar alıyoruz. Siz hiç Kanal İstanbul Projesi'nden vazgeçtiğimizi duydunuz mu? O zaman Türkiye iyi yoldadır. Siz hiç 3. Havaalanı Projesi'nden vazgeçtiğimizi duydunuz mu? Vazgeçmiyoruz, o zaman bilin ki Türkiye doğru yoldadır, doğru yönetiliyordur. 'S-400'leri almaktan vazgeçtik' diyen oldu mu? Doğru yoldayız merak etmeyin. Emin olun bu lider, asrın en büyük en önemli lideridir. Emin olun, AK Parti dünyanın en iyi partisidir ve emin olun sizler dünyanın en önemli, en makbul işini yapıyorsunuz" dedi. 

1 Ekim 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 518 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama