Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

‘30 binin üzerinde öğrencimiz var’


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya basınının önemli olduğunu ve toplumu bilgilendirme de önemli görev yaptığını ifade ederek SGB yönetimininyaptığı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sadece biz varız

Sarıbıyık üniversitenin yeni kurulması nedeniyle şu anda SAÜ bünyesindeki binalarında hizmetleri sürdürdüklerini belirterek, “Türkiye’de mühendislik alanında akredite edilmiş tek Teknoloji Fakültesi olarak biz varız. 30 binin üzerinde öğrencimiz var. Atamalarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Rektörlük binasıyla ilgili de çeşitli görüşmeler sürüyor. Bunun yanı sıra uygulamayı bilen öğrenci yetiştirmek için başlattığımız sahaya inme çalışması olan 3+1 ve 7+1 sürüyor. Bu projemizde bir çok üniversiteye örnek oldu” dedi.

 

Gelişip büyüyeceğiz

Rektör Sarıbıyık, “Yeni fakültelerin yanı sıra bünyemizde yer alan Meslek Yüksek Okulları’nın daha iyi duruma gelmesi içinde ekip olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz, Zaman içinde yeni bölümlerle gelişip büyüyeceğiz. Kanunda belirtildiği gibi, Spor Yüksek Okulu Söğütlü’de, Teknoloji Fakültesi Arifiye’de, daha çok araştırma ve geliştirme yaparak yeni tohumlar üretecek nitelikte olmasını planladığımız Ziraat Fakültesi Geyve’de olacak. Rektörlük binası için de çalışmalar sürüyor” dedi.

 

Yönetim kurulu

Ziyaretlerde, SGB Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe, Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili Müjdat Çetin ve yönetim kurulu üyeleri İbrahim Çorbacı, Ekrem Ürdüç,Engin Arapoğlu, Ahmet Kaya ile Mehmet Karakaş ve Suat Beyenal yer aldı.

 

3 Ekim 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 416 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama