Günün Tarihi:20 Haziran 2019

Uygulayarak öğrendiler


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin proje ortaklığını yaptığı Maker Şenliği Adapazarı’nda bir alışveriş merkezinde düzenlendi. Etkinliklere öğrencilerin ilgisi büyük oldu.

Kendilerini keşfettiler

Eğitimde uygulama becerisinin kazandırılmasına yönelik gerçekleştirilen TÜBİTAK destekli  ve Ahmet Akkoç Ortaokulu tarafından yürütülen“Endüstri 4.0 Yolunda Sakarya Maker Şenliği'nde öğrenciler uygulama imkanıyla robotik kodlama, akıl oyunları, ahşap eğitim, mühendislik gibi alanlarda kendilerini keşfettiler.

 

Şenliğe katılım

Şenlik açılışında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, milli eğitim okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Üretmeye yönelen

Etkinlik kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık öğrencilerle yakından ilgilendi. Öğrencilerin uygulama becerilerine yönelmelerinin eğitimde doğru bir başlangıç olduğunu belirten Rektör Sarıbıyık, “ Üniversitemiz bilgiyi beceriyle bütünleştirmeyi misyon olarak kabul etmiş bir üniversitedir. Üretmeye yönelen, keşfetmeyi seven, uygulayarak öğrenen çocuklarımız gelecekte daha başarılı olacaktır. Üniversite olarak bizler uygulamalı eğitimi destekleyen projelerde bulunmaya devam edeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

 

İlk ve tek fakülte

Protokol üyeleri ve öğrenciler üniversite standını da gezerek teknolojik ve mühendislik alanında yapılan çalışmaları incelediler. Türkiye’nin ilk ve tek akredite olan Teknoloji Fakültesi öğrencileri de çalışmalarını ilk ve orta öğretim öğrencilerine anlattılar. Maker Şenliğinde çeşitli konferanslar, söyleşiler de gerçekleşti. Etkinlikler 3 gün süreyle devam edecek.

7 Ekim 2018 , Pazar Bu haber toplam 411 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama