Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

Cennete Otostopu okudular


‘Gelecek bir gün gelecek’ sloganı ile yola çıkan Akademik Gençlik Öğrenci Topluluğu kitap tahlillerine başladı. İlk olarak Adem Özköse’nin Cennete Otostop kitabını okuyan gençler, kitap kritiğini yazar Adem Özköse ile gerçekleştirdiler.

Kitap tahlili

Kendi imkanlarıyla islami, ahlaki, siyasi ve de akademik gelişimlerini sağlamak için bağımsız bir  şekilde öğrenci topluluğu olarak yola çıkan gençler; Sapanca  Soğucak yaylasında kamp yaparak toplu halde okudukları “Cennete Otostop” kitabının yazarı  Adem Özköse ile bir araya gelerek kitabın tahlilin gerçekleştirdiler.

 

Ahlak ve samimiyet

Söyleşide gelen sorulara cevap verirken, var oluş, islamda ahlak, samimiyet  ve de insan olmak konularına değinen Adem Özköse gençlere hidayet kavramı üzerinde durarak tavsiyerlerde bulundu. Böyle birlikteliklerin ümmeti yeniden dirilişine vesile olacağını dile getiren Özköse, çay muhabbetlerinin ve samimi ortamların önemine değindi.  Amaçları yalnızca kaliteli Müslüman bireyler olmak için  yolda olmak olduğunu söyleyen gençler, öncelikle gönülden kardeşlik bağı kurmayı, beşeriyyetlerini kuranla harmanlamayı hedeflediklerini söylediler.

 

8 Ekim 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 379 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama