Günün Tarihi:20 Haziran 2019

Gramaj ve fiyatlar takip altında


Erenler Belediyesi zabıta ekipleri döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak, ‘haksız kazanç’ elde edilmesini engellemek amacıyla denetim yapıyor.

Marketler

Zabıta ekipleri döviz kurlarındaki hareketlilik sonrası bazı ürünlerdeki fahiş fiyat artışını önlemek maksadıyla, büyük market zincirleri başta olmak üzere ilçedeki iş yerlerinde fiyat, gramaj ve yerli üretim etiketi ile ürünlerin son kullanma tarihlerini denetledi.

Tek tek inceleme

Marketlere girerek reyonları gezen zabıta ekipleri ürünleri tek tek inceleyerek, fiyat artışı gramaj eksikliği ve ürünlerin son kullanma tarihi ile ilgili haksız bir ticari uygulama olup olmadığını kontrol etti. Reyonlardaki etiket ile kasadaki fiyatlar karşılaştırdı. Reyon fiyatıyla kasa fiyatının farklı çıkması durumunda ise iş yeri sahibi hakkında 'Tüketici Kanunu' gereği tespit tutanağı tutularak, cezai işlem yapılması amacıyla valiliğe gönderileceği belirtildi.

 

8 Ekim 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 379 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama