Günün Tarihi:25 Mayıs 2019

Balıkçılar turna için yarıştı


Sapanca ilçesinde farklı illerden 40 takım balıkçının katılımıyla Ulusal Turna Balığı Tutma Yarışması düzenlendi.

40 takım yarıştı

Sakarya Balık Tutkunları Derneği ve Sapanca Belediyesince Sapanca Gölü'nde düzenlenen etkinliğe amatör balıkçılar yoğun ilgi gösterdi. Botlarla göle açılan balıkçılar, kendilerine verilen zamanda en büyük balığı tutabilmek için yarıştı. Sakarya Balık Tutkunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Baştürk, Türkiye'nin farklı illerinden gelen 40 takımın yarışmada mücadele ettiğini söyledi.

 

Büyük rekabet

Yarışmanın dün başladığını ve ilk günde 35 balığın yakalandığını belirten Baştürk, "Yarışma çok heyecanlı gidiyor. Bu sinerjiyi biz yarışmacılardan alıyoruz. Büyük bir rekabet olduğunu hakemlerimizden ve yarışmacılardan anlıyoruz." dedi.

 

En büyük tutan

Vatandaşların yarışmayı takip edebilmesi için göl kenarında ekran kurulduğunu ifade eden Baştürk, en büyük balıkla en çok balık tutan 3 takıma ödül vereceklerini dile getirdi. Yarışmada "en büyük balık tutma" kategorisinde Hüseyin Aldemir ile Veli Erdaloğlu 71 santimetre büyüklüğünde tuttukları turna balığıyla birinciliği elde etti.

 

En çok tutanlar

"En çok balık tutma" kategorisinde ise Zafer Pulcu ile İbrahim Kıral ikilisi 7 balık tutarak birinci, Serkan Akalın-Erdinç Dokuman 6 balık ile ikinci, Nedim Bakan ile Mehmet Yücetürk ikilisi de 5 balık tutarak üçüncü oldu.

 

9 Ekim 2018 , Salı Bu haber toplam 870 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama