Günün Tarihi:20 Haziran 2019

AK Gençler’den İmam İsmail Yayla’ya ziyaret


AK Parti Arifiye Gençlik Kolları, ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle Arifiye Merkez Camisi İmam Hatibi İsmail Yayla’yı ziyaret ederek, “Din görevlilerimiz, birçok toplumsal sorunların çözümünde önemli görevleri yerine getirmektedir” dedi.

Gençlere teşekkür

Gençlerin gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren İsmail Yayla, “AK Gençliği her zaman saha da çalışırken görüyoruz . Her zaman kardeşlerimizin arkasındayız. Rabbim yardımcıları olsun. Gençlik Başkanı kardeşim Ahmet Can Tanç’a ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kutsal mekan

AK Parti Arifiye Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Can Tanç, “Yüce dinimizin evrensel tebliği ve mesajları tüm topluma camilerimizden iletilir. Günde beş vakit olmak üzere, cuma ve bayram namazlarıyla, Allah’a secde edilen camiler, sevgi ve samimiyet duygularının, birlik ve beraberlik bağlarının kuvvetlendiği mekânlardır. Asli fonksiyonlarının dışında camiler aynı zamanda; kültür merkezi, ibadet yeri, tarih ve geleneklerimizin yaşatıldığı kutsal mekânlardır” dedi.

Özveri

Din görevlilerimiz, büyük bir özveriyle vatandaşlarımızı dini konularda bilgilendirirken, birçok toplumsal sorunların çözümünde de önemli görevleri yerine getirerek, manevi olduğu kadar vatandaşlarımızı ilmi konuda da aydınlatmaktadır diyen Tanç, “ Bugüne kadar cami yaptıran ve yapımında, onarımında emeği geçen, minber ve kürsülerde halkımıza hizmet veren ve ahirete intikal eden değerli büyüklerimizi rahmetle anar, ilçemizde özveriyle görev yapan tüm vaiz, imam hatip ve diğer din görevlilerimizin Camiler ve Din Adamları Haftasını kutlar sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini dilerim” şeklinde belirtti. 

11 Ekim 2018 , Perşembe Bu haber toplam 353 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama