Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

Akyazı’nın bütçesi 50 milyon


Akyazı Belediyesi Meclisi 2019 Mali Yılı bütçesini görüşmek üzere bugün toplandı.

Karara bağlandı

Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın başkanlığında yapılan toplantıda 2019 Mali yılı bütçesi görüşüldü.  Tek maddelik gündemde 50 milyon lira olarak öngörülen belediye bütçesi 2 Ekim 2018 Salı günü yapılan toplantıda Plan bütçe komisyonuna havale edilmiş, 5 Ekim 2018 günü plan ve bütçe komisyonunda görüşülerek bugünkü toplantıda görüşülerek oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

Yüzde 2 artış

Kabul edilen Akyazı Belediyesinin 2019 Mali yılı bütçesi 50 milyon lira olarak kabul edildi. Tasarıda yer alan konular birer birer okunarak oylandı ve eksiksiz olarak oylanarak kabul edildi. Geçtiğimiz yıl 49 milyon lira olan belediye bütçesi yüzde 2 artırılarak, 50 milyon lira olarak tahmin edilmişti. Oldukça düşük olan bu artışın hükümetin kemer sıkma politikasına uygun olarak yapıldığı, Mart 2019 seçimler sonrasında yönetimin hizmetleri aksatabileceği yorumlarına neden oldu. 

11 Ekim 2018 , Perşembe Bu haber toplam 343 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama