Günün Tarihi:26 Nisan 2019

Dr.Ender Saraç çok beğendi


Geleneksel Geyve Ayva Festivali’nin son gününde gerçekleştirilecek olan konferansa katılmak üzere Geyve’ye gelen Doktor Ender Saraç, Tarım Fuarı ve Festival alanını gezerek organik ürünleri inceledi.

Dr. Saraç, fuar alanını gezdikten sonra belediye tarafından yaptırılan ve Geleneksel Ayva Festivali çerçevesinde görkemli bir şekilde açılışı gerçekleşen Yöresel Ürünler Üretim Merkezi'ni ziyaret etti.  Merkez içerisinde hazırlanan ürünleri inceleyen Dr. Ender Saraç, “Artık ülkemizde hem hijyenik, hem de ekolojik değerlerin göz önüne alındığı ve özellikle de kadınların üretime katkıda bulunduğu ürünler bana gurur veriyor. Burada Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın katkılarıyla 'Geyva' markası oluşturulmuş ve yerel ürünler doğallığı bozulmadan geleneksel yöntemlerle hazırlanarak satışa sunulması çok hoşuma gitti. Ben bugün iddialıyım; Geyve’nin ayvasını birkaç sene sonra tüm dünyada tanıtacağız. Dünyaya ayvayı sadece yedirmeyeceğiz, içireceğiz, sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

 

15 Ekim 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 377 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama