Günün Tarihi:26 Nisan 2019

MARKA’dan 1 milyonluk destek


Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), "2018 yılı Teknik Destek Programları" kapsamında Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'dan oluşan bölgede faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek projeler için toplam 1 milyon liralık destek sağlayacak.

300 bin lira

MARKA, "Teknik Destek Programı" kapsamında kamu kurumlarını içeren kurum ve kuruluşlarla bu yıl içinde değeri 1 milyon lirayı bulan teknik destek projelerinin hayata geçirilmesinde iş birliği gerçekleştirecek. Ajans, temmuz-ağustos döneminde destek almaya hak kazanan 20 kamu kurumuna proje karşılığında 300 bin liralık mali desteği, düzenlenen toplantıyla dağıttı.

 

495 projeye

MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, 2010 yılından bu yana 11 teknik destek programı kapsamında yaklaşık 495 projeye 4 milyon liranın üzerinde destek sağladıklarını söyledi. Çöpoğlu, bugün imzalayacakları sözleşmelerle de bölgedeki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşa eğitim ve danışmanlık desteği sağlayacaklarını belirtti.

 

İnsan kaynağı

Bölgede görev yapan kurum yöneticilerinin teknik destek konusunda çok ciddi taleplerinin olduğunu ifade eden Çöpoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü. "Biz de sanayi ticaret odalarımız, milli eğitim müdürlüklerimiz, emniyet müdürlüklerimiz ve diğer kurum müdürlüklerimizin kurumsal ve insan kaynağı kapasitelerinin geliştirilmesi anlamında bu teknik destek programlarımızın ciddi geri dönüşlerini alıyoruz. Bize proje yazıp, çağrımıza cevap veren paydaşlarımıza, yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum.”

 

Büyük aileyiz

Çöpoğlu, “Bölge bizim, bu ülke bizim. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz ama biz burada halen üretimden, eğitimden, kurumsal ve insan kaynakları kapasitemizin geliştirilmesinden vazgeçmiyoruz. Kendi içimize kapanmamamız lazım. Biz büyük ülkeyiz. MARKA bölgesi olarak, gerçekten ülkemizin ekonomisinin motoru olabilecek bir coğrafyadayız. İmzalayacağımız teknik destek projelerimiz kurumlarımıza hayırlı olur, güzel neticeler alırız" dedi.  

 

2 bin kişiye eğitim

Çöpoğlu, 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında yaklaşık 2 bin kişiye eğitim verileceğini ve aynı zamanda kurumlara danışmanlık hizmeti sağlayacaklarını sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından destek almaya hak kazanan proje sahipleriyle destek sözleşmesi imzalandı. Projeler kapsamında kurum ve kuruluşlara daha önce de 300 bin liralık desteğin ödendiği, kalan 400 bin liralık bölümünün de belirlenecek projelere yıl sonuna kadar verileceği bildirildi. 

18 Ekim 2018 , Perşembe Bu haber toplam 649 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama