Günün Tarihi:22 Ekim 2019

Pazar için Afrika’ya gidiyorlar


TÜMSİAD Sakarya Şubesi, Afrika ülkeleri ile ticari ilişkilerini geliştirmek ve TÜMSİAD üyelerine yeni pazar araştırmaları yapmak üzere Kuzey Afrika ülkesi Sudan’a ticari iş gezisi düzenleyecek.

İş gezisi

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, iki ülkenin ticari ilişkilerini geliştirmek ve pazar araştırması yapmak üzere TÜMSİAD üyeleri ile birlikte aralık ayı içinde Sudan’a ticari iş gezisi düzenleyeceklerini belirtti.

 

En önemli kapı

Sudan’ın Afrika’da iş yapma noktasında çok önemli bir konuma sahip ülke olduğunu belirten Başkan Ölmez. “TÜMSİAD Sakarya olarak üyelerimizin Sudan’da ticaret yapmaları konusunda temaslarda bulunacağız. Sudan’ın ziraat, inşaat, tarım ve hayvancılık sektörlerinde önemli fırsatları barındırıyor” dedi.

 

Müteahhitlik ön planda

Başkan Ölmez, “Sudan ile ülkemiz arasındaki ekonomik ilişkilerde müteahhitlik ve müşavirlik konuları öne çıkmakta, ülkede 300 milyonu doğrudan, 300 milyonu müteahhitlik hizmetleri olmak üzere yaklaşık 600 milyon Dolarlık Türk yatırımı olduğunu söyledi. Sudanın son 10 yıllık veriler incelendiğinde, Türkiye’nin Sudan’a ihracatının 145 milyon dolardan 308 milyon dolara ulaşarak iki katına çıktığını belirten ölmez, gerçek potansiyele ulaşılma noktasında iş insanları olarak bizlere büyük bir görevler düşüyor” dedi.

 

Foto: ölmez 1,2

 

Sakarya’dan Suriye’ye 256. Tır

 

Sakarya İHH Suriye’deki mazlumlar için insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

 

İnsanı yardım

Un, yatak, ayakkabı ve kıyafetten oluşan bir tır insani yardım malzemesini yola çıkaran Sakarya İHH ekipleri savaş başladığından bu yana toplamda 256 tır insani yardım malzemesini Suriye’ye ulaştırdı.

 

2.8 milyon kişi

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer yaptığı açıklamada, “Suriye’deki savaş, vahim bir insani krize sebep oldu. Kimyasal silahlar ve bombalar hiç çekinmeden kullanıldı. Kadim şehirler yerle bir edildi; 500 binden fazla insan hayatını kaybetti. 5 milyondan fazla insan başka ülkelere sığındı. Halen 13.5 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. 2.8 milyon kişi savaştan dolayı engelli olarak yaşıyor” dedi.

 

Desteğe ihtiyaç

Sezer; “Bugüne kadar İHH Reyhanlı ve Kilis fırınlarında Suriyeli mülteciler için 135 milyon ekmek üretildi. Ayrıca Suriye içerisinde yer alan fırınlara İHH tarafından 100 bin tondan fazla un yardımı yapıldı. Mülteciler için ekmek üretimi yapan fırınların un ihtiyacının karşılanması için son zamanlarda daha fazla desteğe ihtiyacımız var. Un kampanyamıza destek olmak isteyen hayırseverler Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek makbuz karşılığı ya da internet ya da banka aracılığıyla hesap numaralarımıza Suriye Un açıklaması ile yardımda bulunabilirler” şeklinde konuştu.

 

21 Ekim 2018 , Pazar Bu haber toplam 779 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU