Günün Tarihi:19 Nisan 2019

Erken teşhis hayat kurtarır


İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, meme ve prostat kanserinin erken teşhisle tedavi edilebildiğini belirterek, “Erken teşhis hayat kurtarır. Vatandaşlarımızı ücretsiz kanser taraması için KETEM’lere bekliyoruz.” dedi.

Merkez Serdivan’da

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün yenilenen Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nin (KETEM) yeni yüzü vatandaşlara tanıtıldı. Serdivan KETEM önünde stant açılarak merkeze gelen vatandaşlara karanfil dağıtılarak bilgilendirmede bulunuldu.

Farkındalık ayı

Etkinliğe, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’de ile Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Güvey, Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sevda Gürsel, Geyve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Merve Kahraman ile Kanser ve Sağlıklı Beslenme Hareketli Hayat Birimi uzmanı Sibel Gedikoğlu katılarak destek verdi. İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından meme kanserinde farkındalık ayı sebebiyle kadınlara karanfil dağıtıldı.

KETEM kuruldu

Vatandaşlara karanfil dağıtan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Öğütlü, kanser taramalarının ücretsiz yapıldığını dile getirerek “Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı KETEM birimine dijital mamografi cihazı kuruldu ve çekimler için hazır. Biz KETEM’leri çok önemsiyoruz ve istiyoruz ki vatandaşlarımızda bu merkezlerimizi önemsesin” dedi.

Ücretsiz hizmet

Kanserle mücadelede erken teşhisin önemini artık bilmeyenin kalmadığını söyleyen Öğütlü, “KETEM’lerde ve aile hekimliklerimizde ücretsiz kanser taramaları yapılıyor. Vatandaşlarımızı her fırsatta bu taramalardan yararlanmaya davet ediyoruz. Kadınlarda meme kanseri, erkeklerde ise prostat kanseri yaygın olarak görülüyor. Bu hastalıklar erken teşhisle tedavi edilebilir.” diye konuştu. Etkinlik karanfil dağıtımıyla son buldu.

 

23 Ekim 2018 , Salı Bu haber toplam 266 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama