Günün Tarihi:23 Nisan 2019

Mesleki Eğitimde okuma var


Mesleki eğitim veren okullarda öğrencilere yönelik ‘Kitap Okuma Etkinliği’ düzenlendi.

48 öğrenciye

Okulların açıldığı ikinci hafta başlayıp geçtiğimiz günlerde tamamlanan etkinlik sonunda ilçe müdürlükleri tarafından yapılan sınavda dereceye giren 48 öğrenciye katılım ve başarı belgeleri verildi.

Anlama seviyesi

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı ilimiz genelindeki okullarda öğrencilere; kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla düzenlenen ‘Kitap Okuma Etkinliği’büyük ilgi gördü.

16 ilçeden

Mesleki Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Cansız’ın başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından belirlenen 5 kitabın öğrenciler tarafından okunması sağlanarak gerçekleştirilen etkinliğin ikinci aşama sınavı geçtiğimiz pazar günü Adapazarı Prof. Dr. Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. 16 ilçeden 48 öğrencinin katıldığı sınav sonucunda kitap okuma etkinliğinde ilk üçe giren öğrenciler belirlendi.

Okumayan nesil

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandıracak tüm faaliyetleri desteklediklerini belirterek, okumayan bir neslin ülkemizi aydınlık geleceğe taşımasının mümkün olamayacağını ifade ederek, mesleki eğitim okullarında gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğinde emeği geçen eğitim yöneticilerini, öğretmenleri, velileri ve etkinliğe katılım gösteren öğrencileri tebrik etti.

23 Ekim 2018 , Salı Bu haber toplam 268 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama