Günün Tarihi:18 Nisan 2019

Erenler’de eğlenceli trafik eğitimi


Erenler Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Trafik Eğitim Parkı ilkokul ve orta öğretim öğrencilerinin uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Yoğun ilgi var

Erenler Belediyesi tarafından 2015 yılında hayata geçirilen Trafik Eğitim Parkı neredeyse her gün onlarca öğrenciye ev sahipliği yapıyor. İlçe dâhil olmak üzere diğer ilçelerden gelen öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği Trafik Eğitim Parkının bu haftaki konukları Geyve Kazımpaşa İlkokul öğrencileri oldu.

 

İlk sürüş heyecanı

Minik öğrenciler Trafik Park Eğitim salonunda gördükleri derste teorik bilgiler edinirken Uygulamalı eğitim pistlerinde de ilk sürüş heyecanını yaşadı. Trafik Parkında Trafik eğitimini eğlenerek öğrenen minik öğrenciler park alanı içerisinde yer alan trambolinle de doyasıya eğlendi.

 

Trafik kuralları

Adeta bir okul görevi gören Trafik Eğitim Parkında minik öğrencilere önce sınıfta trafik kurallarıyla ilgili bilgiler verilerek trafik kurallarının anlatıldığı çizgi film izletildi.Trafikte kurallı ve güvenli sürüş tekniklerini öğrenen minik öğrenciler dönel ve sinyalize kavşaklar, trafik tabelalarının olduğu pistte sürüş heyecanını yaşadılar.

 

1 yılda 33 bin öğrenci

Erenler Belediyesi Trafik EğitimParkı’nda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Şube Müdürlüğü, “Burada çocuklarımıza ilk olarak Trafik bilinci ile ilgili hazırlanan Eğitim videomuzu izletiyoruz. Daha sonra Tamamen normal bir trafik akışına göre hazırlanan pistimizde sinyalizasyondan yayaların dikkat etmeleri gereken tüm kurallara uygulamalı olarak araçları kullandırarak genel trafik eğitimi veriyoruz” dedi.

 

Otobüslerle geliyorlar

Açıklamanın devamında, “Bölgemizde eğitim gören çocuklarımızı hazırlanan program çerçevesinde okullarından kendi otobüsümüz ile alarak parkımıza getiriyoruz. Trafik Eğitim parkımızda geçen sene Eylül ayından bu yıl ki Eylül ayına yani 1 yılda 33 bin öğrenciye eğitim verdik. Ayrıca eğitim amaçlı parka gelen öğrencilerimiz ve aileleri ile birlikte olmak üzere 1 yılda50- 60 bin kişiyi tesisimizde ağırladık” diyerek açıklamada bulundu.

 

Teşekkür ettiler

Geyve Kazımpaşa İlkokulundan Erenler Trafik Eğitim parkına gelerek öğretici ve eğlenceli saatler geçiren minik öğrenciler kendilerine bu tecrübeyi yaşatan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e hizmetlerin dolayı teşekkür ettiler. 

6 Kasım 2018 , Salı Bu haber toplam 399 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama