Günün Tarihi:26 Nisan 2019

Sakarya’nın fidanları büyüyor


Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, "Birlikte Büyüyoruz Ormanları"nın oluşturulması kapsamında 6 bin fidanı toprakla buluşturdu. Bölge Müdürlüğü Adapazarı, Akyazı, Geyve, Hendek, Karasu, İzmit ve Gölcük Orman İşletme Müdürlükleri’nde eş zamanlı başlayan etkinliklere 97 okuldan, 6 bin öğrenci katıldı.

Proje

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında, 22.10.2018 tarihinde imzalanan "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü" kapsamında ülke genelinde, 81 ilde Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilk ve ortaokullarda öğrenim gören yaklaşık 10 milyon öğrenci adına birer adet fidan dikilerek "Birlikte Büyüyoruz Ormanları" oluşturulması hedeflendi. Uygulama süresi 3 yıl olarak belirlenmiş olan Protokol ile 81 ilde ağaçlandırmaya uygun sahalarda hedef doğrultusunda 06 Kasım tarihinde ülkemizin geleceği öğrencilerimizin katılımıyla daha yeşil bir Türkiye için, Ankara'daki programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iştirakleriyle, eş zamanlı fidan dikim etkinlikleri düzenlendi.

6 bin fidan

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, "Birlikte Büyüyoruz Ormanları"nın oluşturulması kapsamında 6 bin fidanı toprakla buluşturdu. Bölge Müdürlüğümüz Adapazarı, Akyazı, Geyve, Hendek, Karasu, İzmit ve Gölcük Orman İşletme Müdürlüklerinde eş zamanlı 13:00’da başlayan etkinliklere 97 okuldan, 6 bin öğrenci katıldı. Fidan dikim etkinliklerinin ardından günün anısına Orman Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan içinde kalem, silgi ve kalem tıraş bulunan OGM logolu kalem kutusu öğrencilere hediye edildi. ​

Yoğun ilgi

Sakarya ilinde Söğütlü Orman İşletme Şefliği, Akgöl Mahallesi 33’Nolu bölmede düzenlenen etkinliğe; Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Bölge Müdürü Okan Kurşun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Yalçın, Bölge Müdür Yardımcıları Halis Belen, Adil Şencan, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Ziya Karagüzel, Adapazarı Orman İşletme Müdürü Özlem Cevahirci, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

8 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 333 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama