Günün Tarihi:18 Nisan 2019

Erenler’de Disleksi anlatılacak


Erenler Belediyesi ve Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Sakarya Temsilciliği’nin iş birliği ile 'Disleksi' farkındalığı oluşturmak amacıyla Erenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde konferans düzenlenecek.

Ailelere konferans

Türkiye’de 120 bin üzerinde çocuk okuma-yazma, akıl yürütme, dinleme-konuşma ve matematiksel becerilerin kazanılması güçlüğü ile farklılığı yaşıyor. Kişinin normal veya üstün zeka düzeyinde olmasına rağmen okuma, yazma ve dil becerilerinde problem yaşamasına sebep olan öğrenme güçlüğü ve farklılığı disleksi olarak tanımlanıyor. Özgül öğrenme bozukluklarından biri olan disleksi ne demek, belirtileri nelerdir, tedavi yöntemleri ile ilgili konularda ailelerin bilgilendirilmesi amacıyla Erenler Belediyesi ve Sakarya Disleksi Derneği ortaklaşa “Anne Ben Disleksi Miyim?”  konferansı düzenleyecek.

Bugün

 “Anne Ben Disleksi Miyim?” konferansında Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Hakan Özak’ın yapacağı bilgilendirme ile ailelerin disleksi ile ilgili sorularına cevap verilecek. Konferans bugün saat 13.00 ‘da Erenler Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

8 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 263 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama