Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

SATSO’dan fotoğraf yarışması


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, bünyesinde faaliyet gösteren Kültür Komisyonu organizasyonu ile “Sanayi ve Ticaret Şehri Sakarya” konulu 101. Yıl fotoğraf yarışması fotoğraf yarışması düzenleyecek.

Tanıtım toplantısı

Düzenlenecek olan yarışmanın tanıtım toplantısı SATSO’da yapıldı. Tanıtım toplantısına SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Üyeleri,  Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Kültür Komisyonu Üyeleri, SUBÜ Öğretim Görevlisi Servet Sezgin katıldı.

 

Kültür ve sanat

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, sanatı desteklemek yanında gelecek nesle kayıt bırakmak adına fotoğraf yarışması düzenlediklerini belirterek, Sakaryalılar’ı yarışmaya katılıma davet etti.  Kültür Komisyonu Başkanı Oğuzhan Durak, “Komisyonumuzca projelendirilen yarışmada amaç, gelecek nesle bugünün verilerini bırakmak. Fotoğrafçı gözüyle ilimizin bugünkü ticari  ve sanayi hayatının belgelenerek gelecek kuşaklara dönem hakkında görsel doküman temini amaçlanmaktadır” şeklinde konuştu.

 

Sanayi ve fabrika

SUBÜ Öğretim Görevlisi Servet Sezgin ise yarışmanın konusu ve katılım şartlarına değindiği konuşmasında, “Sakarya’ nın gelişen sanayisi ve ticaretini, sosyal değişimi ön plana çıkaran görüntüler; Sakarya İl sınırları içinde çekilecek sanayileşmenin getirdiği alışveriş halleri, fabrika ve imalat aşaması görüntüleri, sanayileşmeyle birlikte gelen sosyolojik gelişmeler fotoğraflanabilir.” dedi.

 

Kuralları açıkladı

Yarışmanın katılım şartları hakkında da bilgi veren Sezgin; “Yarışma sayısal dalda düzenlenmiştir. Fotoğraflar Sakarya sınırları içinde çekilmiş olmalıdır, dijital çekilmelidir. Katılımcılar, en fazla 5 fotoğraf ile katılabilirler. Drone ile çekilmiş fotoğraflar kabul edilir. Organize Sanayi Bölgelerinde yarışma için fotoğraf çekmek isteyen yarışmacılara SATSO  yardımcı olacak. Fotoğraflar daha önce hiç bir yarışmada ödül ve sergileme almamış olmalıdır. Yarışma için fotoğrafların en geç 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 23.55 (TSI)’e kadar sayısal ortamda ( http://fotografyarisma.satso.org.tr ) adresinden kayıt yapılarak yüklenmesi gerekir” dedi.

 

Yarışma Takvimi

10 Mayıs’ta toplanacak seçici kurul, 13 Mayıs’te sonuçları açıklayacak. Sergi ve ödül töreninin 31 Mayıs’ta gerçekleşeceği yarışmada 1nciye 3 bin TL ve hediye çeki, 2nciye 2 bin 500 TL ve hediye çeki, 3ncüye 2 bin TL ve hediye çeki, 3 adet ise bin TL’lik para ödül ile hediye çeki verilecek.

 

 

15 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 1270 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama