Günün Tarihi:21 Mayıs 2019

Vatandaşa diyabeti anlattılar


Adapazarı Çamyolu Mahallesi’nde sağlık ekipleri kurdukları stantta vatandaşa sağlık taraması yapıp, diyabeti anlattı.

Sağlık taraması

Adapazarı Kaymakamlığı Çamyolu Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) ile Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü "14 Kasım Dünya Diyabet Günü" etkinlikleri kapsamında Çamyolu Mahallesi sakinlerine sağlık taraması yapıldı. SODAM tesislerinde düzenlenen eğitim çalışmasında; dünyada ve ülkemizde önemli bir hak sağlığı sorunu olan diyabetin önlenmesi, diyabetten korunmak nelere dikkat edilmeli, diyabete yakalanan hastaların beslenme alışkanlıkları ve hareketli yaşamın diyabet hastalığına karşı olumlu etkileri hakkında bilgiler verildi.

Destek geldi

Özel Marifet Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin desteği ile gerçekleştirilen sağlık taramasında tansiyon, boy, kilo, şeker ölçümleri yapıldı. Etkinlikte sağlık personeli tarafından, Adapazarı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının çocuklara hediyesi olan 100 adet boyama kitabı dağıtılarak, diyabetle mücadelenin küçük yaşta kazandırılan beslenme alışkanlıkları ve hareketli yaşam tarzıyla ilişkili olduğu belirtildi. 

18 Kasım 2018 , Pazar Bu haber toplam 343 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama