Günün Tarihi:19 Mayıs 2019

Miniklere diş taraması


Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Gülen Çocuklar’ programı kapsamında Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu öğrencilerine diş ve ağız sağlığı çizgi filmlerle anlatıldı.

Korkuları yendiler

Her yıl düzenlenen ‘Gülen Çocuklar’ programında bu yıl 100 çocuğa diş taraması gerçekleştirildi. Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama anaokulundan gelen minik öğrencilere tarama, ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim verilmesinin haricinde diş koltuğunun korkulacak bir şey olmadığı gösterildi. Program esnasında çocuklara diş eğitimini içeren çizgi filmler izletilirken; Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi Diş Hekimi Dr. Nejat Bilge tarafından da diş taramaları gerçekleştirildi. Taramadan sonra çocuklara diş sağlığının önemini belirten hediyeler verildi. Programa Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Emine Çelik katıldı.

Sağlıklı gülüş

Konuyla ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın daha sağlıklı bir gülüşe sahip olmaları bizim için en önemli durum. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz sağlık taramalarıyla gelecek neslimizin gelişimine katkı sağlıyoruz. Etkinliğimiz sayesinde çocuklarımız hem dişçiden hem de dişçi koltuğunda korkularını yenmiş oluyorlar. İnşallah çocuklarımız diş bakımına daha çok önem verecektir. Çocuklarımızın ağız ve diş sağlığına önemini vurgulayan çalışmalarımız devam edecek” dedi.

19 Kasım 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 354 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama