Günün Tarihi:19 Mayıs 2019

Eğitim Akademisi sürüyor


İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Sakarya Eğitim Akademisi kapsamında faaliyetler yoğun bir şekilde devam ediyor.

Edebiyat atölyesi

SEAK eğitimleri arasında öğrencilerin katıldığı Edebiyat Atölyelerinde dersler zevkli geçiyor.

Lise çağındaki öğrencilerin edebiyat ve sanata yönelik ilgilerini arttırmak, kendini ifade etme becerilerini geliştirmek, sosyal gelişimlerine katkı sağlamak, öğrencilere yazarlık eğitimi vererek kendi yeteneklerini ortaya çıkarabilme fırsatı sunma hedefiyle “Dünyayı Güzellikler Kurtaracak” Edebiyat Atölyeleri oluşturuldu.

 

Fahri Tuna veriyor

Edebiyat ve Sanat Atölyeleri Şiir, Deneme, Makale, Portre, Öykü, Fotoğraf, Güzel Sanatlarve Tiyatro olmak üzere 8 atölyeden oluşuyor. Edebiyat ve Sanat Atölyelerinden Yazarlık Mektebi Portre Atölyesinde dersleri ilimizin tanınmış yazarlarından Fahri Tuna veriyor.

 

Fırsat buldukça

Sakarya Eğitim Akademisi faaliyetlerine özel önem gösteren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, fırsat buldukça akademinin tüm eğitimlerini ziyaret ediyor. Geçtiğimiz günlerde Portre Atölyesindeki dersleri ziyaret eden İl Milli eğitim Müdürü Durmuş öğrencilerle sohbet etti.

 

İş hayatlarında

Çocuklarımızın eğitimlerinde akademik derslerin yanısıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da faal olmasına önem verdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilerin başarılı bir şekilde hayata hazırlanmasında sosyal alanların da çok önemli olduğuna dikkat çekti. Durmuş, öğrencilerimizin kendilerini ifade etme becerilerine sahip olması durumunda iş hayatlarında daha başarılı olacaklarına inandığını ifade ederek, özellikle edebiyat ve sanat atölyelerinin bu anlamda çok önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini belirtti.

 

3 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 389 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama