Günün Tarihi:19 Mayıs 2019

Gönüllerince eğlendiler


Adapazarı Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Engelliler Birlik Federasyonu ile ortaklaşa Çark Mesire Nikah Sarayı’nda etkinlik düzenledi.

Özgürlüklerden yararlanma

Çark Mesirede düzenlenen etkinliğe Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, İş Adamı Muzaffer Güneş, Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger ve engelli aileleri katıldı. Etkinlikte konuşma yapan Adapazarı belediye Başkanı Süleyman Dişli, engelliliğin toplumsal yönleriyle herkesi çok yakından ilgilendirdiğini söyleyerek, engellilerin herkes gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma hakkına sahip olduklarını ifade etti.

 

Hayata katılımı sağlamak

Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger ise amaçlarının engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak olduğunu kaydetti. Engelli çocuklar ve aileleri etkinlikte palyaçolar ve çalan müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.Program sonunda Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger,  Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'ye katkılarından dolayı plaket verdi. 

6 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 364 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama