Günün Tarihi:19 Mayıs 2019

‘Ayrımcılığa uğruyoruz’


‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ dolayısı ile bir basın açıklaması yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, “Kadınlarımız başta siyaset olmak üzere okulda, iş yerinde, sokakta ayrımcılığa uğruyorlar. Buna artık dur demeliyiz” dedi.

Önce demokrasi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu ilçe kadın kolları başkanları ve kadın kolları üyeleri ile ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ dolayısı ile bir basın açıklaması düzenledi. Çeroğlu, “ 5 Aralık 1934 tarihinde tüm kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını tanıyarak dünyanın bir çok ülkesinden önce demokrasi ile tanışan ülkemizde bugün her alanda cinsiyet eşitsizliği yaşanmakta” şeklinde konuştu.

 

‘Mücadele edeceğiz’

Çeroğlu, “ Biz kadınlar bu nedenle eşit hak isteğimizi sürdürüyoruz. Eğitimde, siyasette, yönetimde ve karar alma mekanizmaları dahil olmak üzere her alanda erkeklerle eşit olmak istiyoruz. kadın erkek eşitliğini demokrasinin ve tüm toplumun güçlenmesi için olmazsa olmaz koşullarından görüyoruz. Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkı, kadın haklarının iyileştirilmesi ve toplumsal hayatın her alanında hak edilen yerde olmak için mücadele edeceğiz” dedi.

6 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 432 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama