Günün Tarihi:19 Mayıs 2019

İyilik için toplandılar


Milli Eğitim Bakanlığı, İHH ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığında yürütülen ‘İyilikte Yarışan Sınıflar - Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi’ kapsamında Akyazı ve Hendek’te okul koordinatörleri toplantısı yapıldı.

Merhamet

Akyazı ve Hendek’teki tüm okullardan birer koordinatör öğretmenin katıldığı toplantıya başkanlık eden Proje İl Koordinatörü Ali Akıllı, “Geleceğin iyiliksever Türkiye’si için çabalıyor, kendi merhamet toplumumuzu yetiştiriyoruz. Dünyada milyonlarca yetim çocuk organ mafyaları, dilenci şebekeleri, savaş ağları ve fuhuş mafyasının tehdidi ile yaşıyor.  İnancımız gereği bu duruma kayıtsız kalamayacağımız için yetimlere yönelik bir proje gerekliliği doğmuştu. Savaş, sefalet, hastalık ve doğal afet gibi sebeplerden dolayı ölümlerin yoğun olduğu ve yoksullukla mücadele eden gönül coğrafyamızda böyle bir çalışmanın içerisine girdik” dedi.

Faydalı olmak

Akıllı, “Altı yıldır Millî Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve İHH olarak, yürütülen bu proje milyonlarca gence ulaştı. Doğal olarak dünyadaki 400 milyon yetimle ilgili bir pencere açıldı. Yetim çocuklar dünyada ya yokluğa mahkûm ya da çeşitli suç örgütlerinin hedefleri arasında yer alıyorlar. Bunun dışında misyoner örgütleri de bu çocuklarımızla ilgileniyorlar. Oysa İHH ve benzeri kuruluşlar bu çocuklarımızla ilgilenirken başka bir ajanda ortaya koymuyor. Sadece bunların ihtiyaçlarını görmek, hayatta kalabilmelerini, hayata tutunabilmelerini sağlamak ve büyüdüklerinde de insanlığa faydalı olabilsinler diye eğitim süreçlerini devam ettirmek istiyorlar” diye konuştu.

Geleceğe yatırım

Her yıl ortalama bir buçuk milyon çocuğun projeye katkı sağladığını söyleyen Akıllı, “Çocuklar harçlıklarını getirip bu yetim kardeşlerine veriyorlar. Bu tip değerleri öne koyan bu gibi projeler çocuklarımızın gelecekle ilgili projelerini de geliştirecek. İlköğretim müfredatında yer alan değerler eğitimini çocuklar bu proje ile direkt olarak hayatlarına yansıtıyorlar. Şefkat, merhamet, yardımseverlik, adalet, vefa, ekip ruhu ve işbirliği gibi bir çok değeri içinde barındıran bu proje ile aslında bir anlamda kendi geleceğimize yatırım yapıyoruz” dedi. 

6 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 259 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama