Günün Tarihi:19 Mayıs 2019

Baro’dan Bakanlığa sorunlar dosyası


Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Avukatlık mesleğinin yasal, idari ya da uygulamadan kaynaklanan temel sorunları ile şehrimizdeki adliye binası sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere Adalet Bakanı Yardımcısı Yıldız Seferinoğlu’nu ziyaret etti.

Avukatlık meslek sorunları ile çeşitli konuların görüşüldüğü ziyarette ana gündem maddelerinden biri olan Geyve ilçesine yeni Adliye Binası yapılması konusunda da Bakan Yardımcısı Seferinoğlu ile fikir birliğine varıldı.  Sakarya Barosunun konuya ilişkin Adalet Bakanlığına sunduğu raporda yer alan değerlendirmeler şu şekildedir; Sakarya Müstakil Adliye binası sorunu. Geyve ilçemizdeki adliye sorunu. Sakarya’da Ticaret Mahkemesi. Sınav Ve Hukuk Fakülteleri sorunu.  Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat istihdamı sorunu.  Yeşil pasaport. Uzlaştırmacıların yalnız hukukçulardan oluşması.  Arabuluculukta işçi vekilliği uygulaması. CMK ücretleri sorunu. Adli yardım ve bütçe sorunu. KDV sorunu. Kamu avukatlarının eşit hale getirilmesi. ADLİYE Yönetiminin belirlenmesi. TAKBİS, MERNİS ve SGK kayıtlarına ulaşım sağlanmalı. Yabancı hukuk büroları sorunu. Avukatlık Kanunu.

 

6 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 266 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama