Günün Tarihi:24 Ağustos 2019

Öğretmene anlamlı kutlama


Adapazarı Karaosman İlkokulu’nda bundan tam 50 yıl önce 1969-1974 yılları arasında aynı sınıfı ve sıraları paylaşan 1962-1963-1964 doğumlu öğrencileri; kendilerini 5 yıl boyunca okutan 75 yaşındaki öğretmenleri Yıldız Mutlu’ya sürpriz hazırladı.

Yoklama yaptı

Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde; kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan, emekli olan, iş, spor, medya camiasında bulunan zamanın öğrencileri, o yıllar aynı sıraları paylaştıkları sınıfta bir araya geldi. Öğrencilerini 50 yıl sonra aynı sınıfta ilk defa karşısında gören ve duygulu anlar yaşayan Öğretmen Yıldız Mutlu, aynı heyecanla öğrencilerinin numaralarını okuyarak, yoklama yaptı. Şuan Eskişehir’de Doçent olan zamanın sınıf Başkanı Mehmet Keskinkol, sınıf adına bir konuşma yaparak, arkadaşlarının duygularını dile getirdi.

 

Hatıra defteri

Öğretmeni Yıldız Mutlu’nun 1971 yılında kendisine hediye ettiği hatıra defterine yazdıklarını okuyan ve şuan TRT Spor Spikeri olan Erdoğan Arıkan; o günleri hep birlikte yâd ederek, duyularını gizleyemedi. Buluşmanın ardından hep beraber Saklı Göl’de yemek yenildi.

Sürprizi hazırlayan öğrenciler ise şöyle; Aydın ​​Yalman, Ayten Güler, Berrin Ortan, Bülent Uçurumtaş, Dursun Batman, Emine Horoz, Erdoğan Arıkan, Funda Mutlu, Hatice İmamoğlu, Hatice Kırmış, Hayriye Demir, İsmail Çavuşoğlu, Mehmet Keskinkol, Mehmet Şenyüz, Muharrem Kaplan, Müjgan Tunç, Nesrin Ardalı, Nilgün Akyol, Pakize Gürates, Sabriye Özparla, Uğur Çelikarslan, Zekiye Turan, Zeynep Usta ve Zıyadın Çimen.

 

7 Aralık 2018 , Cuma Bu haber toplam 1339 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama