Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Böylesi görülmedi!


Sakarya’da 2017 yılı gelirlerine göre, gelir ve kurumlar vergisinde rekortmenlerin gizli kalması, SATSO’nun her yıl teşvik amacıyla düzenlediği ödül dağıtımını da etkilemeye yetti.

Rekortmenler belirsiz

Böylesi hiç görülmeyen gizlilik nedeniyle kurumlar vergisinde ilk üç, gelir vergisinde de ilk 25’te sadece 2.,4.,13.,17. ve 25. sırada yer alan isimler listede bulunuyor. Bu durum her yıl üyelerini teşvik amacıyla ‘Sakarya’nın Yıldızları’ adı altında yaptığı SATSO’nun ödül dağıtımını da zora soktu.

 

İlk 10 firma ile ilk 5 isim

SATSO kurumlar vergisinde ilk 18 içinde adının açıklanmasına izin veren 10 firmaya, gelir vergisinde ise ilk 25 kişi içinde adının açıklanmasını isteyen 5 kişiye vergi rekortmeni olarak ödül vermeyi kararlaştırdı. Ödül töreni ise 21 Aralık’ta SAÜ Kongre Merkezi’nde yapılacak. Ancak bugüne kadar ödül töreninde rekortmenlerin bu kadar gizli kaldığı olmamıştı.

 

 

Foto:

Gizliliği YENİGÜN duyurmuştu

Sakarya’da vergi rekortmenlerinin gizli kaldığını YENİGÜN gündeme getirmişti. Bu rekortmenlerin neden gizli kaldığı bilinmezken, ödeyecekleri vergilerinde bu yıl açıklanmaması dikkat çekmişti.

 

Kimler ödül alacak?

Kurumlarda

4. sıra NEUTEC İlaç

5. sıra AGDAŞ

8. sıra Veli Akgün İnş. Ser.

9. sıra Dinamik Oto. Gıda

10.sıra  TIRSAN Treyler

12. sıra Şahin Eğitim Hiz.

13. sıra Gizem Seramik Frit

16. sıra Elpim Makine

17. sıra Akgün Seramik  San.

18. sıra Bitüm Teknik 

Gelir vergisinde

2. sıra M. Ali Öztürk

4. sıra Selami Albilen

13. sıra Mustafa Baş

17. sıra Sinan Güneş

25. sıra Ş. Taşdemir Elbirlik

 

 

9 Aralık 2018 , Pazar Bu haber toplam 628 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU