Günün Tarihi:19 Haziran 2019

Toki’de Robotik Kodlama


Korucuk Mahallesindeki Toki İlkokulu’nda Sakarya Üniversitesi Robot Topluluğu tarafından okul öğrencilerine yönelik robotik kodlama ile ilgili etkinlik düzenlendi.

Öğrencilerin robotik kodlamaya karşı çok istekli olduğu etkinlikle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Suat Erdoğan öğrencilerin ilgili olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade ederken, öğrencilerin geleceğini şekillendirmek açısından bu tür faaliyetlerinin çok önemli olduğunu belirtti. Robotik Kodlama sunumuyla bilgisayar yazılımından 3D yazıcılara,robot yapımından resim yapmaya kadar birçok alanda farkındalık oluşturuldu. Okul Müdürü Suat Erdoğan etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu tür faaliyetlerin Toki İlkokulu’nda artarak devam edeceğini belirtti. 

10 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 391 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama