Günün Tarihi:19 Ocak 2020

Balkanlarda başkan değişmedi


Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin dün yapılan 2. Olağan Kongresinde Başkan Mehmet Şehit güven tazeledi.

Olağan kongre

 Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kongreye Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Tercan, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, aday adayları, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

Birlik beraberlik

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrenin açılış konuşmasını Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit gerçekleştirdi. Şehit, “ Derneğimizin 2. Olağan Kongresine hoş geldiniz. Dernekler birlikteliği, dayanışmayı ve kültürel değerleri geliştirmeyi amaçlar. Balkanlar demek samimiyet demektir. Rumeli ve balkanlar demek kardeşlik kapısı demektir. Bizler de birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek geleneklerimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz. Doğup büyüdüğümüz yerlere borcumuz var. Sizleri derneğimize sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

 

Yüreğimiz balkanlarda

Şehit’in ardından kürsüye çıkan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Bizler yüreği balkanlarda atan insanlarız. Bizim yüreğimiz bütün balkanlarla atıyor. Sakarya normal bir şehir değil, Sakarya bütün şehirlerin şehridir. Sakarya’da olup da Diyarbakırlıyı, Erzurumluyu, Rizeliyi görmemek mümkün mü? Sakarya’da olup da Türkiye’yi görmemek mümkün mü? Bir yandan balkanlar bir yandan Anadolu burada kucaklaşmış” şeklinde konuştu.

 

‘İş birliği yapacağız’

Yüce, “ Biz Sadece Sakarya ve Türkiye’nin değil Dünya’daki bütün inanan insanların kardeş olmasını istiyoruz” dedi. Güçlü devlet olmak için güçlü topluma ihtiyaç olduğunu ifade eden Yüce, “ Güçlü toplum olmak için de nitelikli insan olmak gerekiyor. Uluslararası iş birliği de gerekiyor. Biz şimdi bunu değiştirip şehirlerarası iş birliği yapacağız. Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Biz komşumuzu görmezden gelemeyiz, bu münasebetle komşu illerimizle iş birliği halinde çalışmalarımızı yürüteceğiz. İnşallah bu sayede farklı bir Sakarya olacak. Sakaryamız ülkemizin ve balkanların gözbebeği olacak” ifadelerini kullandı.

 

Seçim yapıldı

Yüce’nin konuşmasının ardından ise yönetim kurulu faaliyet ve mali raporları üyeler tarafından ibra edildi. İbra işlemi sonrasında yönetim için tek liste olması sebebi ile yapılan açık oylamada Mehmet Şehit yeniden başkanlığa seçildi. Şehit, kendisine destek olan tüm üyelere teşekkürlerini iletti. 

 

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.

Asil : Mehmet Şehit, Aytaç Demirci, Ethem Feratoğlu, Emre Hız, Ernur Toç, Ermin Elmas, Ertan Babaoğlu, Ercan Özsipahi, Hakan Tan, Hüseyin Yaşar, İbrahim Koşutan, Musa Şengöz, Muzaffer Çetinkaya, Malik Genç, Mehmet Yalçın, Sedat Yazıcıgil, Sena Koşutan, Serkan Doğan, Seyfullah Özçolakoğlu, Sadem Vatan, Talha İzci, Vedat Selamet, Yasemin İn, Zeynep Nur Çolak, Zeynep Duygu Demir

Yönetim Kurulu Yedek: Fehim Doğan, Samet Akdeniz, Resul Tale, Erol Turan, Elif Teker, Şafak Önem, İlker Aksoy, Necmettin Kocaman, Adem Türkkan,İlker Vatansever, Hüseyin Yahyaoğlu, Mustafa Serbest, Recep Ok, Kadir Demir, Özkan Toç, İlhan Çin, Furkan Yalçın, Cengiz Keremoğlu, Berat Arap, Nihat Yüksel, Fatih Hocalar, Fatih Eyüpoğlu, Emrah Narlı, Sedat Çelik, Şevki Debreli

Denetim Kurulu Asil: Fikret Arpacı, Hayrettin Değirmenci, Yaşar Genç

Denetim Kurulu Yedek: Ahmet Şehit, Abbas Koludra, Ali Demir

Disiplin Kurulu Asil: Fehmi Özüpek, Ali Türkmenoğlu, İbrahim İbrahimoğlu

Disiplin Kurulu Yedek: Osman Eminoğlu, Nihat Varlık, Burhan Dücan

 

10 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 661 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU