Şimdi inanıyorum yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Şimdi inanıyorum13 Mart 2018, Salı

Sakarya’nın yıllardır sürüncemede kalan iki önemli sorunu bin yataklı hastane ve 2.Devlet Üniversitesi ile ilgili kaç yazı yazdığımızı hatırlamak mümkün değil. Özellikle bin yataklı hastane ilimizin hayati sorunlarından biri. İlimizdeki sağlık kuruluşlarındaki yatak kapasitesi eksikliğinden bazı polikliniklerde aylar sonrasına gün verilmek zorunda kalınıyor.

            Bin yataklı hastane konusunda zamanın başbakanı Ahmet Davutoğlu o zamanki adı ile Kent Meydanı’nda söz vermişti.

            O söz yıllar içinde sanki unutulup gitti.

                                                                ***  

            Kısacası Sakarya’ya bin yataklı hastane yapılması için başbakan sözünün yetersiz kaldığını gördük. Bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazar günü il kongresi için geldiği Serdivan’da bin yataklı hastane ile 2. Devlet Üniversitesinin hayata geçeceğini söyledi.

            Cumhurbaşkanı sözünden sonra bin yataklı hastane ve 2. Devlet Üniversitesinin kurulacağına inanıyorum.     

            Kaç yıldır bekliyoruz. Artık inanalım...

            Çünkü Erdoğan’ın sözünün yerde kalması diye bir şeyin söz konusu olması mümkün değil.

 

                         

Hayırlı

Olsun

AKP’nin yeni il yönetimi

            AKP’nin Sakarya İl Kongresi öncesinde İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın yeni yönetim kurulu listesi merak ediliyordu. Çünkü ilk kez AKP il yönetimine girmek isteyenlerden başvuru alındı. Daha sonra Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım’ın da katılımı ile 190 il yönetim adayı tek-tek mülakata alındılar.

            Fevzi Kılıç’ın 50 kişilik yeni il yönetimi, gerçekten bir değişim listesi olmuş.      

            Öncelikle genel merkez kriterlerine mümkün olduğunca uyulmuş.

Liste oluşturulurken ilçeler ve etnik gruplar arasında denge gözetilmiş. Kadın ve gençlik kotaları değerlendirilmiş. Belli ki gerekli yerler ile ciddi istişareler yapılarak oluşmuş bir il yönetimi intibaını veriyor.

                                                   *** 

AKP’nin yeni il yönetiminin bence en büyük özelliği listede olacağı düşünülen isimlerden bazılarının listede yer almaması, buna karşılık açıklanan kriterlere ters düşer durumda Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Levent Tunç ve Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Abdurrahman Düzcan yeni il yönetiminde yer almışlar. Belli ki Fevzi Kılıç’ın  birlikte çalışmak istediği isimler ile ilgili kriter delinmiş. Zaten hemen tüm siyasi partilerde bu tip kriterler yapılmak istenmeyen kişiler için uygulanır.

Kılıç’ın listesinin bir diğer özelliği ise yönetimde yer alan birçok ismin partinin ileri gelen isimlerince, hatta bazı ilçe başkanlarınca bile tanınan kişiler değil.

Bu durum ile Kılıç’ın listesinin bir değişim listesi olduğunu vurguluyor.

Kılıç ve yönetimline hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Hiç yakışmıyor!

Sakarya Üniversitesi bünyesine Tıp Fakültesinin alınması için bırakın ayları, yıllarca mücadele ettik. “İstemezük” lobisine karşı durduk. Sonuçta  Sakarya Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültemiz kuruldu. İlk yıllarda Tıp Fakültesi binası yoktu. Ancak Korucuk Hastanesi arkasında inşaatı başladı. İnşaat bitene kadar, öğrencilerimiz Kocaeli Tıp Fakültesi’nde göçebe eğitim yaptılar.

Sonuçta Tıp Fakültesi dershanelerinin bulunduğu alanda 1. kısım inşaat tamamlandı. Öğrenciler artık Sakarya’da Tıp Fakültesi’nin Korucuk’taki binasında öğrenim görüyorlar.

Önceki gün Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önündeki dar bir alanda bulunan Tıp Fakültesi tabelası dikkatimi çekti. Bunca yıl büyük uğraşlar ile kurulan Tıp Fakültesi’ne böyle uyduruk bir tabela gerçekten hiç yakışmıyor. Yakıştıran varsa, diyeceğim bir şey yok.