Günün Tarihi:19 Eylül 2019

İşte örnek cami örnek imam


Arifiye Dörtyol Ulu Cami’de ihtiyacı olanlar için sürekli olarak ücretsiz çorap ve kağıt havlu dağıtılıyor.

Ücretsiz çoraplar

Arifiye Dörtyol Ulu Cami’de yenilikler bitmek bilmiyor. Daha önce engelli asansörü, büyükler ve küçükler için Kur’an kursları, Cami-Çocuk buluşmaları, yemek ikramları gibi birçok girişimle örnek gösterilen Ulu Cami’de bu kez ücretsiz çorap dağıtımı yapılmaya başlandı.

 

Çocuk sesleri

Görev yaptığı camisine getirdiği yeniliklerle örnek gösterilen aynı zamanda Arifiye Din Görevlileri Derneği Başkanlığı yapan İmam Hatip Fırat Başer, “Camimizde cemaatimizin namazlara sürekli gelmesi için adeta bir ev ortamı oluşturduk. Çocuklarımız zaten camimizden çıkmıyor ve çok mutlu oluyoruz. Camimiz yaz kış çocuk sesleriyle cıvıldıyor. Cemaatimizin ve hayırseverlerimizin katkılarıyla camimizde önemli girişimler yapıyoruz. Mesela camimizin içine ve dışına belli noktalarına sebil sular, dinlenme mekanları, kitap okuma köşesi yaptık ve zaman zamanda ikramlarda bulunuyoruz” dedi.

 

Hijyenik olsun

Özellikle Cuma günleri namaz öncesi cemaat ile bir araya gelerek sohbetler yaptıklarını belirten Başer, “İhtiyacı olanlar veya isteyen herkes alsın diye camimizin belli noktalarına çoraplar astık. Bu hem hijyen açısından, hem sosyal açıdan önemlidir. Bu uygulamayı her gün sürdürüyoruz ve çokta olumlu karşılanıyor. İsteyen çorabını alıp giyiyor, isteyen sonra giyebiliyor. Çorapların yanı sıra peçete havlularımızı da kullanıma sunduk. Bayanlar için seccadeler, tülbent ve namaz kılmak için ihtiyacı olan giysileri de kullanıma sunduk” dedi.

 

Dışarıda kalmasınlar

Başer, “Sıklıkla cemaatimize ikramlarımız oluyor. Şimdi kış mevsimi nedeniyle camimizin girişini açık bırakıyoruz ki, ihtiyacı olan gelsin ısınsın. Camiyi insanlarımız sevmeli ve gelme için heyecan duymalı. Yeniliklerimizin gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diyerek yeniliklerin süreceğini söyledi 

14 Aralık 2018 , Cuma Bu haber toplam 456 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU