Günün Tarihi:19 Ocak 2020

Engelli çocuklarımıza evde inceleme hizmeti


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, engeli çocuklarımızın eğitim ortamlarına ulaşım ve erişiminin sağlanması, bu eğitimlerden en üst düzeyde yararlanması noktasında Mobil RAM aracılığıyla eğitsel değerlendirme ve tanılama hizmetleri veriliyor.

İbrahim’in hayatı

Serdivan Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin inceleme ve değerlendirme ekibi hastalığı nedeniyle evinden çıkamayan Akyazı’da oturan özel öğrencimiz İbrahim Karakurt’un inceleme hizmetini evinde gerçekleştirdi. Yüzde 99 engeli bulunan İbrahim’in inceleme ve değerlendirmesini yapan Serdivan RAM ekibi, “Henüz İbrahim 17 yaşında. Susarak büyüyen, solgunluktan doğan ve ağzında pas tadıyla içten bir gülücüktür anneye. Uzandığı yataktır bütün dünyası İbrahim'in. Annesinin elini tutarak iletişim kuruyor, duygularını ifade edebiliyor. O küçücük bedeninin içinde kocaman nazik bir kalp yatıyor. İbrahim 5 çocuklu ailenin 4’ncü çocuğudur.”

Mutluluk

Annesi Sevda Karakurt, “İbrahim on yedi yıldır hayatımın en anlamlı parçasıdır, o mutlu iken bende mutluyum. Akşamları babası Eyüp’le birlikte İbrahim'i dizimizde oturtuyoruz. Çok mutlu oluyor, sanki yıldızlarla yedirenk gökyüzünü izliyor. Acıyı ve umutsuzluğu yaşamayan insan, mutluluktan, umuttan, sevinçten anlayabilir mi? Her şeyi iyi güzel tarafından görmeyi öğrendim. İbrahim uyuduğu zamanlarda, hem kendime zaman ayırmak, hem de ev geçimine katkı için mandal montajı yapıyorum. Bir annenin eksildikçe ömrüne eklenen bir tebessümdür hayat” dedi.

Durmuş’tan ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, özel çocuklarımızla yakından ilgilenmenin hem insanlık hem de eğitimci olarak en önemli görevleri olduğunu belirterek, Serdivan Rehberlik Araştırma Merkezi’nin evde ziyaret ettiği Akyazı’lı İbrahim’in ve ailesinin yaşadığı mutluluğun her şeye değer olduğunu kaydetti.

 

17 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 409 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU