Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Akyazı’da hayvanlar aç kalmıyor


Akyazı Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Sokak Hayvanları" projesi ile ilçenin belirli noktalarına bırakılan yem ve su ile hayvanlar aç-susuz kalmıyor.

Proje

Akyazı Belediyesince sokak hayvanlarının temel ihtiyaçlarını karşılamak için "Sokak Hayvanları" projesi başlatıldı. Proje kapsamında Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince her sabah ve akşam belirli noktalara su ve yem konularak, hayvanların aç ve susuz kalmaması sağlanıyor. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akçan yaptığı açıklamada, belediye olarak ilçe halkıyla beraber sokak hayvanlarını aç ve susuz bırakmamak amacıyla çalışma yaptıklarını söyledi.

Hayvan sevgisi

Yem ve su dağıtarak hayvanları aç kalmaktan korumaya çalıştıklarını belirten Akcan, "Hayvan sevgisi bizim dinimizde, inancımıza göre de emrediliyor. Aldığımız terbiye, saygı ve eğitimle sokakta kalan her türlü canlı hayvanları koruyup kollamak, onlara sahip çıkmak adına Akyazı halkıyla güzel bir çalışma yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Yem ve su

Belediye görevlisi Ersin Güzel’de her sabah ve akşam yem dağıttıklarını ifade ederek, "Boş kaplarını devamlı dolduruyoruz, günlük 75 ile 90 kilogramı buluyor ve biz de bu yemleri sokak hayvanları aç kalmasın diye ilçenin muhtelif yerlerinde bulunan kaplara koyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Barınak kurdular

Hayvansever Ömer Altıparmak da projenin güzel bir çalışma ve ilçede hayvanlarla ilgilenen birçok arkadaşlarının olduğunu belirterek, "Kendi imkanlarıyla barınak kurup hayvanlara sahip çıkılıyor. Biz de elimizden geldiği kadar sokak hayvanlarımıza sahip çıkıyoruz. Bu proje de belediyemizin öncülük yapması da çok sevindirici bir iştir” dedi.

Can kurtarmak

Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği Sakarya Temsilcisi Betül Sakalısarı da projeyi beğendiklerini dile getirerek, "Vatandaşlarımız ve başkanımız  genelde sokak hayvanlarına çok duyarlıdır. Belediyenin yaptığı bu güzel proje, kimsesiz ve sokak hayvanlarının aç kalmamasına, hasta olmamasına sebep oluyor. Anlamlı ve gereken bir çalışma. Tabii ki bu gibi çalışmaları başka belediyelerimiz de yapıyor. Bir hayvanı doyurduğunuz zaman bir canı kurtarıyorsunuz. Bunun bir hayvan veya bir insan olmasının da önemi yok” dedi. 

20 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 351 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU