Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Bakkallık en gözde meslek oldu


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, 2018 yılında cazibesini koruyan en gözde mesleğin yine bakkallık olduğunu söyledi.

İlk tercih oldu

Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK)’in verilerine göre; 2018 yılının en çok tercih edilen mesleklerin başında yine bakkal işletmeciliğinin geldiğini vurgulayan Başkan Akdardağan, “TESK’in verilerine göre 2018’in yine en çok tercih edilen meslekleri belirlendi. Ülke genelinde 19 bin 54 sayısı ile büfe, bakkal ve market işletmeciliği ilk tercih olmuştur. Zirveyi yine kaptırmayarak sektörümüzün ilk tercih edilen meslek olması bu yılda bizi gururlandırmış ve heyecanımızı artırmıştır. Bakkallık her zaman ahiliğin temel taşı olmuştur, öyle de kalmaya devam edecektir” dedi.

 

Kadın ve gençler

Akdardağan, “Daralan ekonomiye ve piyasaların durgunluğuna rağmen ilimizde de sektörümüze her geçen gün yeni arkadaşlarımız katılmaktadır. Esnaflarımıza yönelik olarak son yıllarda yapılan düzenlemeler gençlerimizi ve özellikle kadınlarımızı cesaretlendirmeye devam etmekte, girişimciliğe olan ilgi artmaktadır. Bu yıl verdiğimiz girişimcilik eğitimlerine gençlerimizin ve kadınlarımızın ilgi göstermesi bunun en büyük göstergesidir. Sokakların ışığı, insanlarımızın kara gün dostu, çocuklarımızın bakkal amcaları çoğaldıkça geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz” dedi.

 

Güvene dayalı ilişki

Zirvede olan bir mesleğin sorunlarının çözümünde takipçisi ve her platformda esnafın sesi olmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Akdardağan, “Oda yönetimi olarak sorunların çözümünde ısrarcı olmaya devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi ahiliğin temeli önce güvendir. Güvene dayalı ilişkiyle önce vatandaşı düşünen tüm bakkallarımıza ve esnaflarımıza hayırlı kazançlar temenni ediyoruz” diye konuştu. 

25 Aralık 2018 , Salı Bu haber toplam 530 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama