Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Anadolu Lisesi Müdürler 2023 için toplandı


Sakarya’daki Anadolu Lisesi Müdürleri 2023 Eğitim Vizyonu toplantısı için bir araya geldi.

İl genelindeki

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı liselerimizin müdürleriyle Hendek Atike Hanım Anadolu Lisesi’nde yapılan paylaşım ve değerlendirme toplantısında eğitim öğretim süreci bütün yönleri ile ele alındı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ergüven Aslan ve Hüseyin Yalçın’ın öncülüğünde ilimiz genelindeki Anadolu Liselerinin müdürleri katıldı.

Değerlendirme

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Hizmetleri Biriminden Sorumlu Müdür Yardımcısı Ergüven Aslan’ın ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdiği toplantıda; 2023 Eğitim Vizyon Belgesindeki Ortaöğretim Hedefleri,  Öğrenci Devamsızlıkları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Gözetmensiz Sınav, TYT-AYT Sınavlara Hazırlık, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler,  Öğrenci Disiplin İşlemleri ve Rehberlik Faaliyetleri, Okul Pansiyonları ile ilgili İş ve İşlemleri, Öğrenci Nakil İşlemleri hususlarında değerlendirmelerde bulunuldu.

Giriş sınavları

Öğrencilerimizin Üniversiteye giriş sınavlarındaki başarılarının arttırılmasında büyük rol oynayacağı düşünülen soru tekniği ve soru tarzının kazanımlardan ziyade, bilginin beceriye dönüşmesine yönelik olması, Öğretmenler soru hazırlarken bu husussa özen göstermesi hatırlatıldı. Yine il genelinde yapılan ortak sınavların analizlerinin iyi okunması gerektiği belirtildi. 

Terbiye süreci

Sonuç olarak öğrencilere sadece beceri kazandırmanın ve onları bilgi ile donatmanın yetmeyeceğini, maddi, manevi, mesleki, ahlaki ve millî tüm değerleri kapsayan bir terbiye sürecinin de okullarımızda yönetilmesinin elzem olduğu vurgulandı. Oldukça verimli geçen toplantı iyi dilek temennileri ile sona erdi. 

25 Aralık 2018 , Salı Bu haber toplam 431 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama