Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Bir oyuncak birlikte mutluluk


Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğrenci topluluğu tarafından toplanan oyuncaklar, mahalle okullarındaki öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Yüzlerce oyuncak

İlkokul ve anaokulu öğrencilerine paylaşma duygusu kazandırmak amacıyla, Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölüm ve Topluluk Başkanı Doç. Dr. Ela Taş öncülüğünde bölüm Öğretim Elamanları ile birlikte, ‘Bir Oyuncak Bir Çocuk, Hep Birlikte Mutluluk’ isimli sosyal  sorumluluk projesi başlatarak bu kapsamda çok sayıda katılımcının desteği ile kısa sürede yüzlerce oyuncak toplandı.

 

Hepsi dağıtıldı

Toplanan oyuncaklar Geyve İlçesinde bulunan Akdoğan ve Mehmet Ayşe Akgül Ortaokullarında bulunan Anasınıfları ile 1, 2 ve 3. Sınıf öğrencilerini ziyaret ederek getirdikleri oyuncaklarını dağıttılar. Hediyeleri alan çocukların mutlulukları ise gözlerinden okundu.

 

Gönüllü olarak

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölüm ve Topluluk Başkanı Doç. Dr. Ela Taş, “Akdoğan ve Kozan köylerine, Bir Oyuncak Bir Çocuk, Hep Birlikte Mutluluk kampanyası kapsamında oyuncak dağıtımımızı gerçekleştirmek için geldik. Bu proje bütün sanat tarihi öğrencileri ve bölüm hocalarımızın desteği ve fikri olarak gerçekleşti. Ve bu çerçevede Üniversitemizdeki diğer bölümleri bilinçlendirerek herkese çağrı yaptık ve projeye destek olmaları yönünde istekte bulunduk. Çok sayıda bölümden projemize gönüllü olarak oyuncak desteği gerçekleşti” dedi.  

 

Örnek teşkil eder

Taş, “İnsanların iyi niyet doğrultusunda projemizi gerçekleştirmek imkanı bulduk ve bu gün Sakarya’nın dağ köylerinde oyuncaklarımızı bölüm öğrencilerimizle birlikte dağıtma fırsatını bulduk. Umarım çalışmalarımızın diğer üniversitelerde görev yapan akademisyenlere de örnek teşkil eder. Öğrencilerimiz bilinçlendirilmesi ve çocuklarla birlikte olmaları hem çocukları mutlu etti hem de bizleri mutlu etti. Böyle güzel bir sorumluluğu yerine getirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Oyun oynamak

Taş, “Çocuklar bizi motive eden varlıklardır ve geleceğimizin güvencesidirler. Onların özgüvenli bireyler olarak yetişmeleri ve topluma kazandırılmaları gerekmektedir. Bu bağlamda, onlara sevgimizi göstermenin yolunun pahalı oyuncaklar almaktan ya da sahte ilgi göstermekten ziyade onlarla oyun oynamak, zaman geçirmek, onlara güzel sürprizler yaparak yüzlerinde ufak bir tebessüm oluşturmak hepimizin görevidir” dedi.

 

Unutulmaz gün

Akdoğan İlk okulu Ortaokulu Müdürü Remzi Yetkin, “Gerçekten çok güzel bir proje ve çok mutlu olduk. Çocuklarımız adına çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu ettiler, çok onu re ettiler, öğrencilerimiz çok sevindiler ve hiç unutamayacakları bir gün yaşadılar. Bu projeye vesile olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Oyuncak sahibi

Kozan Mehmet Ayşe Akgül Ortaokul ve İlkokul Müdürü Esin Demir, “Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Bölümü sanat Tarihi öğrencilerine çok teşekkür ediyorum, gelip öğrencilerimizi ziyaret ettiğiniz için. Çocuklarla birlikte çok mutlu olduk. Civar köylerden gelen öğrencilerimiz var ve oyuncak sahibi olamayan öğrencilerimiz var, ve hepsi adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Öğrenciler mutlu

Üniversiteli öğrenciler ise, “Sanat Tarihi bölümü öğrencileri olarak böyle güzel bir proje yaptık. İlk olarak bu gün burada Geyve İlçesinde başladık. Çocukların mutluluğuna bizler öğrenciler olarak mutluluk sağladık. Onlar için motive edici bir etkinlik oldu. Bizlerde çok şeyler öğrendik ve çocukluğumuzu tekrar yaşadık mutlu olduk ve mutluyuz” dedi.

 

26 Aralık 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 487 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU