Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Renkli Kalemler gazetemizi inceledi


Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Sakarya Nirun Şahingiray Öğrenim Birimi’nin gazeteci adayları olan öğrenciler gazetemizi ziyaret ederek yapılan çalışmaları gördüler.

Nasıl hazırlanıyor

Eğitim faaliyetleri ile gönüllüler ordusu kuran Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Sakarya Nirun Şahingiray Öğrenim Birimi’nde faaliyetlerini sürdürüyor. Ortaokul öğrencilerinin oluşturduğu ‘Renkli Kalemler Proje ekibi’ beraberinde Gönüllü eğitimenleri Samyeli Yılmaz, Özcan Kocakaplan, TEGV Sakarya Yönetcisi Hayrullah Taş ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Öğrenciler ‘Gazete nasıl hazırlanıyor, haber yazımı, servisler ve haber fotoğrafçılığı gibi bir çok konuda bilgi sahibi oldular.

Sorular cevaplandı

Geleceğin gazetecilerine gazetemizde Sorumlu Müdürümüz Müjdat Çetin, Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç, Teknik Sorumlumuz Fethi Özer ve Spor Müdürümüz Ali Fikri Aşık bilgi vererek merak edilen soruları cevapladılar.  

Keşfediyorlar

Proje kapsamında, 12 hafta boyunca bir araya gelerek çalışan çocuklar gazetecilik mesleği ile tanışıyorlar, gazetecilerin kullandıkları eşyaları/gereçleri tanıyıp kullanma fırsatı yakalıyorlar ve farklı gazetecilik türleri olduğunu keşfediyorlar. Programın devam eden haftalarında, çocuklar profesyonel gazetecilerle tanışıp yerel gazete ziyareti gerçekleştirerek, kendi bölgelerinde haber peşinde koşuyorlar ve gazetecilik ruhunu hissetme şansını yakalıyorlar.

 

26 Aralık 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 365 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU