Günün Tarihi:16 Haziran 2019

‘Ben fedakarlığa hazırım’


Kocaali Meslek Yüksek Okulu binasının inşaatını yapan Müteahhit Hasan Ekşi, binanın yarım kaldığına yönelik haber üzerine yaptığı açıklamasında, “İlçede yaşanan kısır çekişmeler yüzünden yıllardır bina bitirilemedi. Yeter ki bina bitsin ben her türlü fedakarlığa hazırım” dedi.

500 bin euro

Kendisinin de Kocaali olduğunu belirten Ekşi, “Yıllar önce ilçemize Yüksek okul gelsin ekonomimiz canlansın diye bizde taşın altına elimizi koyup inşaatın yapımını üstendik. Hatta inşaat bitmez diye, sözleşmeye 500 bin euroluk tazminat bile konuldu. Dernek yönetimi ile yapılan sözleşme ile inşaata 2013 yılının 4. ayında başladık. Ve 6 ay da kaba inşaatı yaptık.  Sonrasında ise verilen sözler yerine gelmediği gibi, dernek yönetimi ikiye bölümdü ve ister istemez inşaat durdu” dedi.

 

MYO gündem oldu

Ekşi, Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın o dönemde seçim beyannamesinde ilçeye MYO getirilmesi vaadinin yer aldığını vurgulayarak, “Her ne kadar belediye başkanının dernekte yöneticiliği olmasa da tüm girişimleri kendisi başlattı. Bu vesile ile yola çıkıldı. Ama maalesef dernek ile başkan arasındaki kısır çekişme durumu bu hale getirdi. O dönemde ilçeye okul kazandırdıklarına yönelik açıklamalarda bulunan Sayın Ahmet Acar seçimi kazanınca desteğini çekti. Şimdi seçim zamanı gelince yine MYO gündem oldu.  Aradan geçen 6 yıla rağmen ortada ne okul, ne bir öğrenci var. Kocaali halkımız bunu düşünmeli” dedi.

 

Gerekeni yapmaya

Kocaali’ye MYO ve öğrenci gelecekse üzeri ne düşeni yapmaya hazır olduğunu söyleyen Ekşi, “Gerek milletvekillerine gerekse, üniversite rektörüne durumu anlatıp her zaman okulun bitmesi için alacağımı ödemeleri halinde tazminattan vazgeçeceğimi de kendilerine söyledim. Ben Kocaalili’yim. İlçemin menfaati için her zaman gerekeni yapmaya hazırım.  Yeter ki ilçemize okul gelsin, öğrenci gelsin, ekonomi canlansın. Zaten zararın neresinden dönülürse kardır” dedi.

 

İleri gelenler

Kısır çekişmelerin kimseye fayda sağlamayacağını da söyleyen Ekşi, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 13 Ocak’ta Karasu’ya geliyor. Bu imkanı değerlendirelim. Belediye Başkanı Ahmet Acar, Dernek Başkanı Engin Aşçı ve ilçenin ileri gelenleri ile birlikte üniversite yönetimi omuz omuza verip ilçemize okul binasını hep birlikte kazandıralım. Ben varım ve 2019 öğretim yılına binayı da yetiştiririm. Eğer olmayacaksa versinler bana binayı özel okul yapıp eğitimin hizmetine sunayım” dedi.

 

2 Ocak 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 513 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama