Günün Tarihi:16 Haziran 2019

CHP 5 ilçeden vazgeçmeyecek


CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, partinin açıkladığı 5 ilçe adayından vazgeçmeyeceklerini belirterek, “Bu adaylar bizim kırmızıçizgimizdir. 5 adaydan da asla geri dönüş yoktur. CHP gerektiği zaman tüm üye ve seçmeniyle gerekli cevabı verecektir” dedi.

Basın toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erdoğan Isır, dün ilçe başkanları ve il yöneticileri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Şehrin ve partinin gündemine yönelik açıklamalarda bulunan Isır, Sakarya’nın ülkemizin incisi olma imkanı olan bir il olduğunu ifade etti.  Isır, “Maalesef idarecilerimiz şehrimizin bu konumunu bilmemekte. Bu şehrin insanlarının arzu ve isteklerini görmemekteler” dedi.

 

Vizyon sahibi

Sakarya halkının Adapazarı Trenini istediğini dile getiren Isır, “ Eğer iktidar bu treni getiremiyorsa Atatürk’ün yaptığı gibi ülkemizi demir ağlarla öreriz. Kazma kürek elimizde çalışmaya hazırız. Onlar muhalefet partisi değiller vaatte bulunamadan icraat yapmalılar. Maalesef şehrimizi yönetemeyen vizyon sahibi olmayan yöneticilerimiz var. Bizler inşallah 31 Marttan sonra vizyonlu görüşlerimizle şehrimizi yöneteceğiz” şeklinde konuştu.

 

‘Gerçekler üzüyor’

Sakarya’nın içinde bulunduğu ekonomik durumu değerlendiren Isır, “Kişi başına düşen milli gelirde Sakarya 16 bin 500 TL civarındayken Kocaeli 63 bin 200, Mardin 22 bin 800 TL’dir. Sakarya Mardin, Bolu, Yalova, Kocaeli gibi illerden geri durumdadır. Bu gerçekten bizleri üzmektedir çünkü Sakarya’da sanayi anlamında hiçbir şey yapılmadığının göstergesidir. Bugün Sakarya ihracatta 7’nci sıradayken Toyota Fabrikasını çıkardığınızda Sakarya 40’ıncı sıraya gerilemektedir. Şehrimiz hem turizm hem tarım arazileri hem de sanayi noktasında Türkiye’nin incisi olacak konumdayken maalesef sanayicilerimiz bunu başaramamaktadırlar ve toplumumuz bunu net bir şekilde görmektedir” dedi.

 

Önlem alınmadı

 Isır, “Bundan 2 yıl önce Grup Başkan Vekilimiz, Sakarya’da 21 okulun olası bir depremde yıkılacağını söylemiştir. Hala bu 21 okul için bir önlem alınmamıştır. Depremin gece olacağını bilmiyoruz, gündüzleri çocuklarımızın bu okullarda eğitim gördüğünü unutuyoruz. Bizler hepimiz Sakarya’da deprem görmüş insanlarız. Valimiz Sakarya’ya atandığında kendisine ziyarette bulunarak ilimizde eğitim ve sağlık alanında sorunların olduğunu ve bunun siyasi bir malzeme yapılmaması gerektiğini belirterek desteğe hazır olduğumuzu ifade ettik ancak Sayın Valimiz bugüne kadar bir iadeyi ziyarette bulunmadı. Kendileri bizle birlikte tüm siyasi partileri ziyaret ederse bizlerde konuyla ilgili olarak görüşlerimizi bildiririz” ifadelerini kullandı.

 

Hastane inşaatı

Kadın Doğum Hastanesi hakkında da konuşan İl Başkanı Isır, “Temeli atıldı, kaba inşaatı yapıldı hatta Eylül ayı içerisinde ince işinin ihalesinin yapılacağı söylenen hastaneden maalesef hala bir haber yok. Sakarya, 10 yıldır maalesef bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini açamadı. Bizler 1 milyon nüfuslu büyük bir şehiriz ancak bizim idarecilerimiz Sakarya’yı hala köy statüsünde yönetmeye çalışıyorlar” dedi.

 

Şehir hastanesi

Isır, “Artık Sakarya’nın hem vizyonlu hem de donanımlı idarecilere ihtiyacı vardır. Biz hastanede görevli doktorlara bir şey demiyoruz, her biri ellerinden geleni yapıyor ancak bugün Serdivan’da bulunan Toyota Hastanesine gittiğinizde hastanın refakatçisinin oturabileceği bir sandalye dahi olmadığını görüyoruz. 2018 Genel Seçimler öncesi Sayın Cumhurbaşkanımız Sakarya’ya geldiğinde bizlere bir şehir hastanesi sözü vermişti ancak o gün gördüğümüz maketi haricinde hiçbir adım atılmadı. Bugün o maketi de görememekteyiz” şeklinde konuştu.

 

Geri dönüş yok

İttifak ile ilgili konuşan İl Başkanı Erdoğan Isır, bugüne kadar CHP tarafından açıklanan adaylardan vazgeçmeyeceklerini belirtti. Isır, “Bugün İlçe Başkanlarımızla birlikte ittifak toplantımızı yapacağız ve bunu Parti Genel Merkezimize ileteceğiz. Bugüne kadar parti meclisimiz Sakarya’da 5 ilçenin adaylarını açıklamıştır ve bu adaylar bizim kırmızıçizgimizdir. 5 adaydan da asla geri dönüş yoktur. Adapazarı İlçemizden de taviz verme ihtimalimiz yoktur. CHP gerektiği zaman tüm üye ve seçmeniyle gerekli cevabı verecektir” dedi.

 

Ali Dünya açıklaması

İlçelerde açıkladıkları adaylardan vazgeçmeyeceklerini açıklayan ve böyle bir talep olması durumunda tepki göstereceklerini sert bir dille belirten Erdoğan Isır, Büyükşehir Belediyesi adayı konusunda ise açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirterek, “Büyükşehir Adayının açıklanması hakkı İYİ Parti’dedir. Bu açıklamayı onlara bırakmam en doğrusudur. Ali Dünya ismi var, kendisiyle ilgili çalışmalar olduğunu biliyorum, Sakarya için değerli bir isim olan Ali Dünya’nın başarılı olacağını biliyorum fakat görüşülen başka isimlerin olduğunu da biliyorum. İYİ Parti İl Başkanıyla bu konuda görüştük, isimleri bana da iletti. Dediğim gibi bu konuda benim bir açıklama yapmam doğru değil, bu açıklamayı İYİ Parti İl Başkanı yapacaktır” ifadelerini kullandı.

3 Ocak 2019 , Perşembe Bu haber toplam 551 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama