Günün Tarihi:21 Eylül 2019

‘Kadınlarımızı yüreklendirelim’


CHP Sakarya İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen “Seçime Çeyrek Kala” konulu toplantıda açıklama yapan Başkan Çeroğlu, “Kadın adaylarımız var, onları yüreklendirelim” diyerek seçim startını verdi.

CHP yılı

İl binasında gerçekleşen toplantıda İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu başkanlığında ilçe kadın kolları başkan ve yönetimlerinin katıldığı “Seçime Çeyrek Kala” konulu birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısı yapıldı. İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çerdoğlu, kadının adının her yerde olması gerektiğinin altını çizerek, yönetimlerde kadına yer verilmesinin istedi. Hedeflerinin yerel seçimlerde olabildiğince fazla kadın meclis üyesi, muhtar hatta belediye başkan adayı çıkarmak olduğunu söyleyen Çeroğlu, 2019 yılının CHP’nin yılı olacağını kaydetti.

Rüzgarı bekliyoruz

Bugün burada birlik, beraberlik içinde bir serbest kürsü oluşturacaklarını belirten Çeroğlu, “ Seçime Çeyrek Kala dedik. Bu süre içinde neler yapabiliriz? Adaylarımız belli olduktan sonra kadının emeği ver, sözü de olsun istiyoruz. Meclis üyesi olmak isteyen adaylarımız var, muhtar olmak isteyen kadın adaylarımız var, onları yüreklendirelim. Adaylarımız belli olmasa da çalışma gruplarını belirleyebiliriz. Bir sonraki adımda da adaylarımla somut sonuçlara doğru yol alacağız. Bir rüzgar bekliyoruz yukarıdan. O rüzgara göre hareket edeceğiz, bir yol haritası çizeceğiz” dedi.

Isır’dan destek

Toplantıya katılan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır ise, CHP kadınlarının gücüne inandığını belirterek, “CHP İl Kadın Kolları her zaman farkındalık yaratmıştır, yeni projeler üretmiştir, alanlarda olmuştur. Çok farklı Türkiye çapında gündemde olmuşlardır. Bunun için kadınlarımızı tebrik ediyorum.  Demokratik haklarımızı saklıyoruz, yeri geldiğinde kullanacağız. Yerel seçimlere çalışıyoruz. Biz 16 ilçede belediye meclis üyeliğimiz olacak derken,  tabandaki hareketi görmüştük. Bu sadece meclis üyelikleriyle de kalmayacak. Birkaç tane belediyeyi de alacağız demiştik. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

4 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 449 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU