Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Okul’da ‘Ahlak Dolabı’ var


Taraklı Atatürk İlkokulu 2/B sınıfı öğretmeni Erdinç Baş tarafından hazırlanan “Ahlak Dolabı Projesi” başarıyla gerçekleşti.

Ahlak Dolabı projesinde dolabın içerisine fiyat listesi ve kumbarayla birlikte öğrencilerin ihtiyacına göre gıda maddeleri konuldu. İsteyen dolabın içerisinden ihtiyacını alıp kumbaraya parasını koydu. Amaç kimse görmese de bir görenin ,bir bilenin olduğu idraki kazandırılıp güvenilir güzel ahlaklı bireyler yetiştirmek hedeflendi. Proje boyunca hiç bir denetim ve kontrol yapılmadı.Dolaptaki ürünler bittiğinde kumbarada ürünlerin toplam fiyatından daha fazla para toplandığı görüldü. Öğrenciler böylece "Kimse Görmese de Gören Duyan Birisi Var" idrakına varmış oldu. Projeyi başarıyla uygulayan öğretmen ve öğrencilere okul idaresi tarafından teşekkür edildi. 

6 Ocak 2019 , Pazar Bu haber toplam 559 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama